2013-06-21 15:37
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
8

Google wpadło w kłopoty przez politykę prywatności

Obrazek Google wpadło w kłopoty przez politykę prywatności

Wyszukiwarkowy gigant znalazł się w tarapatach, a wszystko przez swoją politykę prywatności. Francuska organizacja znana jako CNIL oskarżyła Google o nie spełnienie warunków Francuskiego Paktu Ochrony Danych. Według CNIL dane, które posiada Google mogą być użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem. Google dostało trzy miesiące na spełnienie kryteriów, które narzuca Francja.

W przeciwnym razie firmę tę czeka kara w wysokości 150 000 euro za jedno przewinienie lub 300 000 euro za obydwa przewinienia. Do walki z wątpliwą polityką prywatności włączyły się inne państwa, takie jak Hiszpania, Niemcy czy Wielka Brytania. Włochy oraz Holandia planują w ciągu miesiąca pozwać Google właśnie za brak odpowiedniej polityki prywatności.


Problem Google pojawił się po wycieku informacji, który miał miejsce w 2011 roku. Samochody do robienia zdjęć StreetView łącząc się z niezabezpieczonymi sieciami bezprzewodowymi pobierały prywatne dane użytkowników. Ów występek spowodował nałożenie przez francuski rząd na Google karę w wysokości 100 000 euro.

Źródło: TechSpot
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  O bankruci próbują wyrwać kasę gdzie tylko się da.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czyli największe europejskie państwa zaczynają przeciwdziałać szpiegowaniu swoich obywateli (i nie tylko) przez rząd USA.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  no...

  ... ciekawie to się z biegło z tym skandalem szpiegowskim w USA, nie ?

 4. Avatar nic wiadomość nic
  kurcze

  300tys euro...to straszne!

  Dla porównania panowie Dolce i Gabbana nie zapłacili miliarda euro podatków...

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nono kary na pewno są dotkliwe i google się przejęło.

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Zapłacą te śmieszne jak dla nich kary i dorzucą jeszcze coś dla "bankrutów" na darmowe zupki,a rządy europejskie dalej będą wykorzystywać ich dane do szpiegowania swoich obywateli. Dali radę z cenzurą w Chinach więc tu mogą tylko się pośmiać z tych działań.

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Kary po byku, przychód google za 2012 rok to tylko 50 miliardów dolarów.
  Ciekawe jak teraz google pozbiera się po tak dotkliwych karach...

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @_OMEGA _

  Nie myl przychodu z dochodem. To kompletnie inna kategoria danych finansowych. Co nie zmienia faktu, że 300K ojro to śmiech na sali :)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.