2012-05-23 12:42
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
9

Hakerzy atakują konta Battle.net

Obrazek Hakerzy atakują konta Battle.net

Jak się okazuje premiera Diablo III zachęciła hakerów do zwiększonej działalności. Do Blizzarda zaczęły spływać informacje o kradzieży kont Battle.net. Firma rozpoczęła w tej sprawie swoje śledztwo lecz na tą chwilę można powiedzieć, że złodzieje znali hasła użytkowników.

Powodem wypłynięcia hasła do konta mogło być działanie phishingowe, udział oprogramowania nieznanego pochodzenia, a także słaba ochrona hasła. Często hakerzy podszywają się pod Blizzarda i proszą o podanie loginu i hasła w celu weryfikacji konta, w przeciwnym razie jak grożą konto zostanie zablokowane.


Powyższa informacja na pewno budzi strach ale warto to podkreślić: ani banki ani twórcy gier NIE POPROSZĄ nigdy o nasze hasło do konta. Często na pierwszy rzut oka prawidłowo wyglądający mail (potwierdzający „wiarygodność” w tym przypadku Blizzarda) posiada literówkę – tak przykładowo działa phishing. Problemy z kontami do Battle.net co ciekawe występowały także po wypuszczeniu ostatniego rozszerzenia do World of Warcraft .

Aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo warto:
- zainstalować program antywirusowy, sporo z nich dostępnych jest za darmo
- zainstalować zaporę firewall
- nie zapisywać haseł w plikach tekstowych .doc czy .txt
-regularnie skanować komputer oprogramowaniem wymienionym w pierwszym podpunkcie
- oraz przenigdy nie klikać w linki w mailach jeżeli nie mamy pewności skąd pochodzi dana wiadomość.

Hakerzy atakują konta Battle.net

źródło: TechSpot



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.