2018-11-30 10:05
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Obrazek Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO został zaprojektowany tak, aby uwolnić pełny potencjał zatoki 5,25”. Połączenie ODD i 4 dysków 2.5” pozwala na efektywne wykorzystanie miejsca w systemach SFF oraz HTPC. Urządzenie wyposażone jest w wielofunkcyjny, odłączalny panel przedni do gniazda ODD. Zapobiega ona przedostawaniu się pyłu do wewnątrz, gdy nie zainstalowano napędu optycznego. Służy on także jako element dystansowy w instalacji napędu optycznego o wysokości 9.5 mm. Przednia płytka może być łatwo ukryta i przechowywana wewnątrz ramki.Wbudowane śruby w kieszeniach MB344SPO chwytają napęd, dzięki czemu nie ma potrzeby używania jakichkolwiek narzędzi. Pozwala to na ich łatwą i szybką wymianę. W przypadku, gdy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie, opcjonalne otwory na śruby mogą posłużyć do pewniejszego zamontowania dysków.

MB344SPO wykorzystuje wytrzymałą, całkowicie metalową obudowę zewnętrzną, aby chronić przed uderzeniami i zapewniać trwałość przez wiele cykli wkładania i wyjmowania dysków. Otwarta rama pomaga w odprowadzaniu ciepła i maksymalizuje przepływ powietrza. Otwory wentylacyjne znajdują się z przodu i po bokach, aby zapewnić odpowiednią dynamikę powietrza.

Mechaniczne dyski twarde powodują wiele wibracji, które mogą powodować nadmierny hałas i potencjalnie prowadzić do uszkodzenia danych. Antywibracyjne, gumowe korki umieszczone wewnątrz chwytają i chronią napędy przed uszkodzeniami powodowanymi przez drgania.Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Źródło: Info Prasowe / Icy Dock
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    To rozwiązanie jest bardzo dobre zwłaszcza dla obudów PC, które mają tylko jedną zatokę 5,25". I zawsze coś można później przenieść na taką kieszeń z uszkodzonego laptopa o ile HDD, SSD i napęd optyczny jest sprawny. Generalnie napędy optyczne są coraz rzadziej używane z uwagi na pendrive oraz karty pamięci.

    Do tej kieszeni 5,25" brakuje tu już tylko czterech niezależnych wskaźników LED (zasilanie/praca). A dla tych co lubią częściej wyjmować i wkładać HDD lub SSD to najlepiej by było z przodu kieszeni mieć taką możliwość i nie trzeba w ogóle otwierać obudowy PC.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.