2020-11-10 14:09
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Obrazek Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Firma Inno3D proponuje entuzjastom topowe modele kart graficznych z serii RTX 30 w wersjach z chłodzeniem wodnym iChill Frostbite. Wprowadzone w nim udoskonalenia względem projektu przygotowanego dla układów Turing mają zagwarantować znakomitą kulturę pracy i zdecydowanie niższe temperatury. Pod obciążeniem karty graficzne Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite są, według pomiarów producenta, o 13 stopni chłodniejsze od modeli Founders. Taki wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki optymalizacji przepływu wody. Blok zbudowany z czystej, niklowanej miedzi ma teraz grubość 5.5 milimetra. Poszczególne komponenty chłodzenia umieszczono bliżej siebie, redukując do jednego milimetra grubość termopadów.Całość uzupełniają backplate z logo iChill, który ma zapobiegać odkształceniom płytki drukowanej oraz programowalne podświetlenie RGB. Jest ono zgodne z systemami producentów płyt głównych, takimi jak: Aura Sync, Mystic Light czy RGB Fusion. Pozwala to na synchronizację efektów świetlnych generowanych przez karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite z innymi komponentami PC. Powinno zatem być szybko i efektownie.

Pod względem zapotrzebowania na energię karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite nie różnią się od modeli z tradycyjnym chłodzeniem. Obie wymagają dwóch 8-pinowych wtyczek PCIe, a producent zaleca uzbrojenie się w zasilacze o mocy minimum 750 W. W porównaniu do chłodzonych powietrzem wersji iChill X4, karty są jednak bardziej kompaktowe. Na wysokość modele iChill Frostbite zajmują po dwa sloty, a ich długość wynosi 226 milimetrów. 

Aktualnie producent pracuje nad dostępnością najnowszych konstrukcji. W regularnej sprzedaży karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Model RTX 3090 iChill Frostbite wyceniono na kwotę 8170 PLN, zaś 3080 na 4085 PLN.

Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Inno3D GeForce RTX chłodzone cieczą...

Źródło: Info Prasowe / EntryMedia
  1. Avatar nic wiadomość nic
    ogólnie jak najbardziej OK

    Co z chłodzeniem sekcji zasilania ?Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.