2013-06-17 20:31
Autor: Michał Kac (1084)
7

Intel Atom Z2580 lepszy od ARM

Obrazek Intel Atom Z2580 lepszy od ARM

Jak wynika z testów przeprowadzonych przez ABIresarch na topowych telefonach wiodących firm, produkt Intela wypada nadspodziewanie dobrze na tle konkurencji. O ile wysoka wydajność na pewno nikogo nie zaskoczy, o tyle już mniejszy apetyt na energię niż u przeciwników jest zaskakujący.
Jak podają testerzy, trzy produkty uzyskały zbliżone wyniki w testach procesora, ale produkt Intela (reprezentowany przez Lenovo K900) zdeklasował je pod względem poboru prądu, z średnim wynikiem 0,85 kontra 1.38A dla Samsunga Exynos Octa i 1.79A dla Qualcomma APQ8064T.

Jak widać Intel wziął sobie do serca lekcję z ostatnich lat i postanowił wyprodukować naprawdę dobry procesor dla rynku produktów mobilnych. W przyszłym roku koncern przejdzie na technologię 22nm (obecnie procesory te są produkowane w technologi 32nm), pozwoli to zapewne na dalsze zmniejszenie poboru prądu. Nam, użytkownikom pozostaje się tylko przyglądać
i mieć nadzieję, że walka zaowocuje wydajniejszymi i tańszymi urządzeniami.

źródło: ABIresarch



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.