2016-04-14 15:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
11

Intenso Power Bank 10400 mAh - nigdy nie stracisz mocy

Obrazek Intenso Power Bank 10400 mAh - nigdy nie stracisz mocy

Sytuacja, w której przez długi czas nie można nigdzie podładować telefonu wydaje się w dzisiejszych realiach czymś niewyobrażalnym. Nie wszyscy jednak mają ochotę w razie potrzeby na bieganie po kafejkach i szukania gniazdka, z którego można skorzystać. Rozwiązaniem problemu może być zainwestowanie w Power Bank. Produkt Intenso wyposażono w baterię Li-Ion o pojemności 10400 mAh, dzięki czemu możemy kilkukrotnie uzupełnić moc naszych mobilnych urządzeń, bez konieczności sięgania po kabel do ładowania. W ten sposób osoby wyruszające np. na wakacje w góry i przez kilka dni mogące być pozbawione dostępu do prądu, nie będą zmuszone do przesadnego oszczędzania zabranych ze sobą sprzętów.O stanie naładowania akumulatora informuje niebieska, LED-owa dioda. Intenso umieścił też w swoim banku energii bezpieczniki chroniące przed przepięciem, rozładowaniem, przeładowaniem i zwarciem. Dzięki temu spada ryzyko poważnej awarii przy podłączaniu do urządzenia smartfona czy notebooka.

Power Bank posiada dwa gniazdka do ładowania: jedno do urządzeń wymagających mniejszego napięcia, takich jak smartfony, i drugie, do tych o większych potrzebach, czyli tabletów, laptopów itd.

Duża pojemność nie przekłada się na znaczne zwiększenie gabarytów i ciężaru sprzętu: Power Bank od Intenso nadal jest lekki i zajmuje niewiele miejsca, a częste zabieranie go ze sobą w trasę nie powinno pogorszyć komfortu podróży.
Cena detaliczna urządzenia wynosi około 128 PLN.

Cechy produktu:
- Bateria: 10400 mAh
- Typ baterii: akumulator litowo-jonowy
- Złącze: 2 x USB A
- Wyjście: 5.0V - 1.0A/2.1A
- Wejścia: max. 5.0V - 2.0A
- Wyświetlacz LED, niebieska dioda
- Ochrona przed przepięciem, rozładowaniem, przeładowaniem, bezpiecznik przed spięciem
- Wymiary: 44x89x44 mm
- Waga: 243 g


Intenso Power Bank 10400 mAh - nigdy nie stracisz mocy

Intenso Power Bank 10400 mAh - nigdy nie stracisz mocy

Źródło: Info Prasowe / Intenso
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Niepraktyczny!

  Może do walizki zaprezentowanej na zdjęciu się nada, ale w pozostałych przypadkach zdecydowanie lepiej wybrać możliwie płaski sprzęt!

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Przynajmniej cena normalna... Zawsze dziwią mnie te "obudowy na parę paluszków/akumulatorków" w cenie kilkuset złotych.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kowgli

  Firmowe ogniwa 3.7V swoje kosztują niestety.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  Jakieś 15 zł za ogniwo o pojemności 3500mAh

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  jak takiej jakości jak ich pendrive'y to ja podziękuje

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Faktycznie z gracją to to nie ma nic wspólnego a wygląda jak granat ręczny :'(.

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Powerbank Aukey i takiej samej pojemności z Quick Charge będzie lepszym wyborem. 

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @TomekB

  No to pokaż te firmowe 18650 3500mAH za 15 zeta.

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nie zawsze płaski jest najlepszy - np do torebki na smartfon, zakładanej do roweru (np Roswheel) nie nadają się te płaskie, są niepraktyczne - lepszy jest taki o kształcie niezbyt długiego walca, np PQI.

  Poza tym trzeba patrzeć na prąd ładowania. Wyjście 1A nie będzie ładowało smartfonu podczas jego aktywnego używania z GPS, ekranem na full. Musi być 2A inaczej smart będzie się powoli wyładowywał i jeśli nie będziemy go mieć na starcie naładowanego może się okazać że nam się Runtastic czy Endo po drodze wyłączą :) mimo że w powerbanku wciąż będzie energia.

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @rahl

  Nowe SANYO 18650GA do kupienia na forum rowerów elektrycznych. Teraz sobie pomyślcie ile za nie płaci producent tych power banków kiedy kupuje ogniwa w ogromnych ilościach. 11. Avatar nic wiadomość nic
  @TomekB

  Czyli gdzie? Szukałem po forach itp przez godzinę i najtańsze jakie znalazłem to po 20zł.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.