2022-10-13 13:12
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Komputronik wprowadza płatności spojrzeniem

Obrazek Komputronik wprowadza płatności spojrzeniem

Komputronik to pierwsza, ogólnopolska sieć handlowa, która zdecydowała się wprowadzić nową usługę dla swoich klientów – płatność spojrzeniem. Pierwsze punkty sprzedaży wyposażone w eyePOS-y 2.0 czekają już na klientów we Wrocławiu. To co do tej pory wydawało się science fiction staje się faktem. Za zakupy i usługi możemy już teraz płacić spojrzeniem. Komputronik jako pierwsza sieć w Polsce i na świecie wprowadza zupełnie nowy rodzaj płatności. Oprócz standardowych form płatności: gotówką, kartą, telefonem czy zegarkiem, od teraz za zakupy można zapłacić jednym spojrzeniem. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii opracowanej przez wrocławską firmę PayEye.PayEye 2.0. to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Dzięki temu idąc na zakupy nie potrzebujemy już gotówki, karty płatniczej, smartwatcha czy smartfona. Płatność zrealizujemy biometrycznie.

Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed każdą formą wycieku danych. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD - polski lider w przetwarzaniu transakcji bankomatowych oraz elektronicznych transakcji płatniczych dla banków i instytucji finansowych.

Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Dzięki temu idąc na zakupy lub do restauracji nie potrzebujemy już gotówki, karty płatniczej, smartwatcha czy smartfona. Płatność zrealizujemy biometrycznie. Do końca roku PayEye chce wprowadzić na rynek 400 urządzeń na terenie całego kraju.

Pierwsze płatności jednym spojrzeniem będzie można zrealizować w Komputronik już 15 października w salonie we wrocławskim Centrum Handlowym Korona. To nowy sklep, który wyróżnia się nowoczesnym wystrojem. Klienci znajdą w nim wyraźnie wyeksponowane strefy z najpopularniejszym sprzętem – laptopy, smartfony i komputery stacjonarne z dedykowaną strefą gamingową. Dodatkowo wyodrębniona została w nim strefa usług i serwisu sprzętu elektronicznego. Nowy układ salonu jest nowoczesny i bardziej przyjazny dla klientów. Na pierwszych klientów nowego punktu sprzedaży Komputronik czekać będą liczne promocje i niespodzianki.

Drugim salonem, w którym będzie można realizować płatności spojrzeniem będzie salon Komputronik w Centrum Handlowym Magnolia. Płatność spojrzeniem będzie w nim możliwa już w listopadzie.
Komputronik wprowadza płatności spojrzeniem

Komputronik wprowadza płatności spojrzeniem

Komputronik wprowadza płatności spojrzeniem

źródło: Info Prasowe / KomputronikKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.