2016-02-18 14:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Lustrzanka Canon EOS 80D i obiektyw EF-S 18-135mm

Obrazek Lustrzanka Canon EOS 80D  i obiektyw EF-S 18-135mm

Firma Canon prezentuje EOS 80D – lustrzankę wyposażoną w technologie i funkcje, które wspierają rozwój umiejętności w zakresie fotografowania i filmowania. Aparat oferuje wiele opcji personalizacji i pozwala fotografować z dużą szybkością i łatwością. EOS 80D wykorzystuje zaawansowane technologie, w tym 24.2–megapikselową matrycę CMOS, procesor DIGIC 6, nowy system AF z wszystkimi 45-punktami krzyżowymi i umożliwia fotografowanie z szybkością 7 kl./s. Dzięki temu stanowi wszechstronne narzędzie zarówno do fotografowania, jak i nagrywania filmów w jakości Full HD. Canon pokazał dziś także uniwersalny obiektyw EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM, który wykorzystuje nową technologię Nano USM. Wśród premierowych produktów jest również opcjonalny Power Zoom Adapter PZ-E1, który zapewnia płynną kontrolę nad zbliżeniem podczas nagrywania filmów i umożliwia zdalną kontrolę za pośrednictwem Wi-Fi.EOS 80D umożliwia fotografowanie w rożnych warunkach oświetleniowych. Lustrzanka oferuje zakres czułości ISO 100- 16000 z możliwością rozszerzenia do 25600, a system AF będzie pracował także przy świetle księżyca (-3EV).Czujnik pomiaru światła RGB+IR o rozdzielczości 7560 pikseli wykrywa zarówno światło „widzialne”, jak i podczerwone, co zapewnia bardziej precyzyjną ekspozycję. Z kolei dzięki funkcji wykrywania migotania światła fluorescencyjnego poziom ekspozycji pozostanie stały. Nowy tryb balansu bieli z priorytetem koloru białego pomoże zredukować występowanie zbyt ciepłej tonacji kolorów.

Aparat dopasowany do użytkownika
EOS 80D został stworzony, aby zapewnić użytkownikom wszystko czego potrzebują. Rozmieszczenie przycisków ułatwia dostęp do najczęściej wykorzystywanych trybów i ustawień, z możliwością dopasowania do indywidulanych preferencji. Celownik Intelligent Viewfinder zapewnia 100 proc. pokrycie kadru i pozwala wyświetlić informacje o bieżących ustawieniach. Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II o wielkości 3 cali (7.7 cm) świetnie sprawdzi się podczas nagrywania filmów, w trybie Live View czy kiedy potrzebny będzie szybki dostęp do funkcji.

Rozbudowane możliwości w zakresie filmowania
EOS 80D ułatwia tworzenie filmów Full HD, zarówno jeśli nagrywany jest vlog podróżniczy, jak i film wzorowany na kinowej produkcji. Aparat został wyposażony w technologię Dual Pixel CMOS AF, co zapewnia dużą precyzję i pozwala na śledzenie punktu ostrości. Zarówno czułość, jak i szybkość działania AF można z łatwością dopasować do aktualnych potrzeb.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą mieć pewność, że uzyskają profesjonalną jakość – wideo nagrywane jest z szybkością 60p w formacie MP4 . EOS 80D został wyposażony w gniazda słuchawek i mikrofonu, co pozwala na bieżąco kontrolować jakość dźwięku podczas filmowania.

Rozbudowane opcje łączności, zdalna kontrola i łatwe udostępnianie
Korzystając z aplikacji Canon Camera Connect - zainstalowanej na smartfonie czy tablecie - aparatem można sterować zdalnie. Dzięki Wi-Fi i Dynamic NFC pliki JPEG w pełnej rozdzielczości można będzie przesłać na urządzenia mobilne. Do aparatu można się także podłączyć i kontrolować go za pośrednictwem komputera, bez konieczności wykorzystania dodatkowego routera.

Obiektyw EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM i Power Zoom Adapter PZ-E1
Aby dopasować się do wszechstronnych możliwości lustrzanki EOS 80D nowy obiektyw EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM oferuje wysokiej jakości autofocus dla zdjęć i filmów, z szerokim zakresem ogniskowych.

EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM to pierwszy obiektyw Canon z technologią Nano USM – zapewnia płynną i cichą regulację ostrości w trakcie nagrywania, a także szybkie działanie podczas fotografowania. Power Zoom Adapter PZ-E1to lekki i kompaktowy dodatek do nowego obiektywu. Dzięki niemu, za pomocą palca można płynnie regulować zoom w trakcie nagrywania, co idealnie sprawdzi się podczas tworzenia filmów dokumentalnych. Opcjonalnie możliwe jest także sterowanie za pośrednictwem Wi-Fi1.

(przypis redakcji - Ceny zasięgnięte z sieci:
- Canon EOS 80D - 1199 USD
Canon EOS 80D z obiektywem EF-S18-135mm f/3.5-5.6 IS USM - 1799 USD


EOS 80D – kluczowe cechy:
- Czuły aparat, który pozwoli nadążyć za akcją
- Wysokiej jakości zdjęcia i filmy w różnych warunkach
- Posiada wszystko, co niezbędne, aby rozwijać fotograficzne umiejętności
- Idealne narzędzie do nagrywania filmów
- Rozbudowane opcje łączności; łatwe udostępnienie i archiwizacja

EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM – kluczowe cechy:
- Szeroki i uniwersalny zakres ogniskowych
- Technologia Nano USM zapewnia szybki AF podczas fotografowania oraz płynną i cichą regulację ostrości w trakcie nagrywania
- 4-stopniowy optyczny stabilizator obrazu
- Stabilne filmy dzięki dynamicznej stabilizacji obrazu
- Kompaktowy, wysokiej jakości obiektyw
- Power Zoom Adapter PZ-E1- kluczowe cechy:
- Kompaktowy i przenośny Power Zoom Adapter
- Płynna regulacja ostrości podczas nagrywania filmów2
- Świetnie sprawdzi się przy tworzeniu reportaży
- Kontrola nad zbliżeniem za pośrednictwem Wi-Fi i aplikacji Canon Camera Connect3
- Kontrola nad szybkością zoomuLustrzanka Canon EOS 80D  i obiektyw EF-S 18-135mm

Lustrzanka Canon EOS 80D  i obiektyw EF-S 18-135mm

Lustrzanka Canon EOS 80D  i obiektyw EF-S 18-135mm

Lustrzanka Canon EOS 80D  i obiektyw EF-S 18-135mm

Lustrzanka Canon EOS 80D  i obiektyw EF-S 18-135mm

Źródło: Info Prasowe / CanonKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.