2019-01-31 14:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z

Obrazek MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z

MSI oficjalnie ogłasza wprowadzenie do sprzedaży najnowszej wersji legendarnej karty graficznej z serii LIGHTNING. Perfekcyjnie zaprojektowana, nowa karta graficzna GeForce RTX™ 2080 Ti LIGHTNING Z , łączy w sobie najnowsze technologie ze sprawdzonymi rozwiązaniami. Takimi jak: korzystający z nowych wentylatorów TORX 3.0 system chłodzenia Tri-Frozr, efektowne podświetlenie Phantom of LIGHTNING, panel z wyświetlaczem OLED – Dynamic Dashboard oraz wykonaną z włókien węglowych tylną płytą mocującą. Dzięki innowacyjnemu designowi, RTX 2080 Ti LIGHTNING prezentuje zupełnie nowy poziom wizualnej personalizacji. Za pomocą oprogramowania Dragon Center firmy MSI, barwy diod LED i łopatki na wentylatorach mogą być kontrolowane, tak aby uzyskać zdefiniowane w profilach efekty świetlne.Ulepszona konstrukcja systemu chłodzenia Tri-Frozr zastosowana w modelu RTX 2080 Ti LIGHTNING Z korzysta z dwóch wentylatorów TORX 3.0 o średnicy 10 cm i jednego wentylatora o średnicy 9 centymetrów. Zastosowane w systemie chłodzenia wentylatory łączą w sobie cechy i zalety zarówno wentylatorów z tradycyjnymi łopatkami, jak i wentylatorów z łopatkami dyspersyjnymi. W ten sposób przetłaczają one ogromne ilości powietrza nie generując przy tym hałasu. Nowe wyżłobienia, które wyraźnie widoczne są na tradycyjnej łopatce wentylatora, w celu zwiększenia ciśnienia tworzą skupiony przepływ powietrza przy jednoczesnym zmniejszeniu generowanego hałasu. Dwa 8-milimetrowe ciepłowody SuperPipes oraz sześć ciepłowodów 6-milimetrowych mogą znacznie szybciej transportować ciepło z chłodzonych układów wprost do żeberek radiatora. Dzięki temu uzyskano ogromny, bo aż 700-watowy współczynnik rozpraszania ciepła. Zarówno nowe, nierówne, wyboiste krawędzie żeberek, jak i udoskonalona technologia Airflow Control sprawiają, że przepływ powietrza jest bardziej efektywny i pozwala na szybsze chłodzenie karty.

Panel wyświetlacza, będący nową cechą kart graficznych MSI klasy premium, a który nazwaliśmy Dynamiczny Dashboard, umożliwia graczom monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów technicznych, takich jak częstotliwość GPU, szybkość pracy pamięci, temperatura czy prędkość wentylatorów. Oprócz monitorowania parametrów sprzętu, Wyświetlacz może być również spersonalizowany. Istnieje bowiem możliwości wgrania do niego niestandardowych obrazów i animacji, dzięki czemu możesz pokazać swój własny, niepowtarzalny styl.

Zaimplementowany na karcie specjalny BIOS LN2 oferuje możliwość ekstremalnego podkręcania w celu bicia overclockerskich rekordów i to bez konieczności wprowadzania przez użytkownika specjalnych przeróbek modyfikacji sprzętowych. Dzięki usunięciu ograniczeń, odblokowywany został pełny potencjał karty graficznej. Udoskonalony układ zasilania charakteryzuje się większą liczbą faz niż inne dostępne na rynku modele. W ten sposób zapewniono karcie dużą moc i rekordową wydajność. Niestandardowa, 10-warstwowa płytka drukowana LIGHTNING dostarcza prąd do procesora graficznego za pomocą 16, a do pamięci za pomocą 3 faz zasilania.

Dzięki wyjątkowym narzędziom do overclockingu firmy MSI, masz w każdej chwili pełną kontrolę nad pracą karty RTX 2080 Ti LIGHTNING Z. Specjalne punkty pomiarowe V-Check pozwalają z niezwykłą dokładnością mierzyć napięcia na procesorze graficznym, pamięciach i napięcie na układzie pętli synchronizacji fazy, czyli układzie PLL (Phase Locked Loop). Z kolei narzędzie Multiple Temp Monitor sprawdza w czasie rzeczywistym temperaturę układu graficznego, pamięci i kości PLL, podczas gdy funkcja Quadruple Overvoltage umożliwia dla tych wymienionych elementów podbić napięcie zasilające w celu osiągnięcia wyższych prędkości zegara.

Karty graficzne z serii GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z dostępne będą w sprzedaży na początku lutego.

MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z

MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z

MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z

MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z

Źródło: Info Prasowe / MSI
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Legendarna? Zwijają interes? Słyszałem że z Nvidią jest źle, ale aż tak, żeby z realnego świata od razu do legendy? \"\lol\"

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  ...a tak ładnie podświetlona. \"\lol\"

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Uo panie, ale na festyn karta pierwsza klasa!Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.