2011-05-21 08:11
Autor: Mirosław Langer (lami)
15

MSI P67 Big Bang Marshal

Obrazek MSI P67 Big Bang Marshal

Firma MSI dała się poznać jako producent potrafiący tworzyć bardzo wydajne konstrukcje posiadające nieprzeciętne możliwości overclockingu. Płyta główna Big Bang Marshal zbudowana w oparciu podstawką LGA1155 i chipsetem Intel P67, aspiruje do grona konstrukcji wyrafinowanym technologicznie o nieprzeciętnych parametrach i zaskakującej wydajności. Tę konstrukcję z całą pewnością zaliczymy do produktów, w których kreatywność i talent inżynierów zatrudnionych w laboratoriach badawczych MSI mógł zostać zmaterializowany. Począwszy od wyglądu opakowania jego funkcjonalności po dodatkowe wyposażenia oraz cenę wynoszącą około 1250 zł, możemy sadzić że mamy do czynienia z produktem skierowanym dla niezwykle wymagających i zasobnych klientów.Zapraszam do lektury


Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Literówka w spisie treści

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  1200zł za płytę ,masakra

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  "Wyniki podkręcania dały bardzo wysoki wynik 3980 MHz czyli mnożnik 38 x 104,7 BCLK dało ten fantastyczny wynik."
  nie za dużo tych wyników jak by coś nie po naszemu

  w wadach jest duży pobór prądu a jakoś w wynikach nigdzie nie ma ile on wynosi

 4. Avatar nic wiadomość nic
  o boszzz...

  .... rewelacja - a już się napalałem na P6T7 Supercomputer - dla kogoś kto chcę zbudować super maszynę do obliczeń równoległych i nie liczy się w ogóle z kosztami jest to nie lada gratka - pomyślcie - macie 8 slotów PCIE - łądujecie tam 8 Radeonów 6990 (czyli 16 GPU) lub 8 GTX'ów 580 (też w sumie 16 GPU) lub TESLI. Gwarantuję że takim sprzętem można bardzo szybko wspiąć się na co najmniej krajową czołówkę w milkyway@home (na ATI) lub seti@home na NVIDII. Oczywiście nie obejdzie się bez chłodzenia wodą bo nie da rady wsadzić tam 8 kart z dwuslotowym chłodzeniem. Po prostu rewelka !

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @Owee

  Faktycznie ta konstrukcja doje niesamowite możliwości z tej perspektywy cena 1200 zł wydaje się całkiem przyzwoita .

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @lami hmm

  Zrozumiałbym wyróżnienie płyty znaczkiem Power lub Quality, ale szczerze mówiąc nie rozumiem przyznanego odznaczenia, skoro główne wady, to po trzykroć cena

 7. Avatar nic wiadomość nic
  w zaletach na końcu jest

  osiem gniazd pci express x16 -> patrzac na spód laminatu widać, że tylko cztery gniazda są x16, reszta to zaledwie x8 więc wypada zrobić mała korektę, płyta wygląda ciekawie ale ja jednak wybrałbym konstrukcje Asusa -> ponadto płyty pod procesory intela nie są w moim kręgu zainteresowań :)

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @Master ciekawe spostrzeżenie

  bo sam producent pisze, że jest 8x16, a patrząc na ilość wlutowanych nóżek, wydaje się, że jest po połowie

  Jak by nie było, to zagęszczenie slotów jest tak duże, że nie wyobrażam sobie tam założenia aż 8 wydajnych kart graficznych tylko co najwyżej 4.

 9. Avatar nic wiadomość nic
  dokładnie

  co prawda są jednoslotowe karty, ostatnio było chyba info o jakichś AMDkach tego typu z serii 6xxx ale to mało wydajne konstrukcje, tutaj optymalnym rozwiązaniem są chyba 4y porządne karty 2-slotowe np 4x6990 ale to bez dobrej wentylacji w budzie przy non stop obciążeniu to masakra ....

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @spider_co

  to proste - zdejmujesz chłodzenie referencyjne - i zakładasz bloki np: firmy EK. Oczywiście trzeba jeszcze zmienić śledzia z podwójnego na pojedyncze, no i "pozbyć" się tych wejść które znajdują się na "drugim" śledziu - to jest do zrobienia - można np: wylutować z karty podwójnego DVI i zastąpić go pojedynczym.

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @Owee

  bez lutowania się obejdzie
  [LINK]

 12. Avatar nic wiadomość nic
  @Owee

  ewentualnie takie nowe "cusik" [LINK]

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @spider_co

  Jakoś nigdy nie miałem dużego zaufania do połączenia elektroniki z wodą.

  Mimo wszystko wolę chłodzenie powietrzem, a nie wierzę żeby tak upchniętą całość dało się na tyle dobrze schłodzić by to bezproblemowo działało.

  Zresztą, to i tak bardziej pokaz możliwości niż praktyczne rozwiązanie.

 14. Avatar nic wiadomość nic
  hmm

  Mobo może i ok, ale powiem wprost. MSI to dla mnie BIG siet kwadrat.

  Jakiś czas temu było sporo o nowych labach, super nadzorze i jakości produkcji. Zdjęcia rewelacyjnej obsługi, super serwis i pełen marketing.

  Jednak życie szybko pokazało i skorygowało, że MSI jeszcze nie weszło na średni status - a już spada do poziomu pierwotnego jak to było np. z płytami na nForce2.

  Mówię sobie jednak, że się przełamię i coś kupię. W ostatnich 2 miesiącach zamówiłem płytę na i5 i niestety nie podniosła się zanim wyszła do klienta. Ok. Może to pech i totalny przypadek - myślę sobie. Dam ostatnią szansę. Szef pyta się czy bym mu coś nie polecił do pracy wielomonitorowej. Od razu skojarzyłem Eyeinfinity. Szukam, patrzę i wyszło na HD6850 MSI, bo chłodzenie ma bardzo ciche. Karta przyszła, wsadziłem do zestawu i już w biosie artefaktów nasrane, aż boli. Powaga to mnie z deka wqr..ło.

  Krótko mówiąc przynajmniej na razie tej firmie łapy nie podam.

  Pozdrowiony

 15. Avatar nic wiadomość nic
  @rmaju

  człowieku co ty paliłeś nForce2 to był kilka lat temu, a grafy MSI robi jedne z lepszych płyty zresztą też , Asrock wypuścił płyty z68 z uszkodzonym biosem , najgorsze są te od gigabyteKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.