2019-12-12 14:34
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Mercusys - tanie gigabitowe przełączniki

Obrazek Mercusys - tanie gigabitowe przełączniki

Budżetowa marka urządzeń sieciowych Mercusys wprowadza do sprzedaży gigabitowe przełączniki. MS105G i MS108G to urządzenia dla osób, którym zależy na szybkim i łatwym rozbudowaniu sieci przewodowej. Te przełączniki sprawdzą się zarówno w domu, jak i w małym biurze. Odpowiednio, pięć i osiem gigabitowych portów Ethernet w MS105G oraz MS108G, pozwala na łatwą rozbudowę szybkiej sieci przewodowej. Przełączniki są w pełni kompatybilne z urządzeniami takimi jak telewizory Ultra 4 HD, komputery, drukarki czy kamery. Sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu.Atutem MS105G i MS108G jest instalacja plug and play. Użytkownicy nie muszą przejmować się długą i żmudną konfiguracją, ponieważ wystarczy podłączyć przełączniki do komputera, telewizora, czy innego urządzenia za pomocą kabla Ethernet, aby szybko rozbudować sieć. Ponadto, każdy z portów MS105G i MS108G posiada funkcję automatycznego krosowania MDI/MDIX, która pozwala na szybką instalację urządzeń bez względu na typ użytych kabli.

Co ważne, użytkownicy wybierając przełączniki MS105G, bądź MS108G nie muszą przejmować się rachunkami za zużycie prądu. Oba urządzenia korzystają z najnowszej energooszczędnej technologii, która umożliwia zwiększenie wydajności sieci przy mniejszym zużyciu energii. Takie rozwiązanie nie pozostaje bez wpływu na środowisko - pobór elektryczności dostosowywany jest automatycznie do stanu łącza oraz długości kabla, co pozwala zmiejszyć ślad węglowy.

Przełączniki MS105G i MS108G są wielkości przeciętnego smartfona, a to ułatwia użytkownikom znalezienie dla nich dogodnej lokalizacji. Natomiast ich nowoczesny wygląd sprawia, że urządzenia prezentują się bardzo elegancko.

Ogromnym atutem gigabitowych przełączników Mercusys jest także ich cena. MS108G kosztuje niespełna 90 PLN, a MS105G nie więcej niż 60 PLN.

Mercusys - tanie gigabitowe przełączniki

Mercusys - tanie gigabitowe przełączniki

Mercusys - tanie gigabitowe przełączniki

Mercusys - tanie gigabitowe przełączniki

Źródło: Info Prasowe / Mercusys
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Co w tym nadzwyczajnego? Switch jak switch. Cena rzeczywiście z tych niższych, ale bez szału. Nie jest to coś co się kupuje na pęczki, więc naprawdę to kilkadziesiąt zł w tę czy drugą nie ma większego znaczenia.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  https://allegro.pl/oferta/tp-link-sf1008d-green-switch-ethernet-8-portow-7220544704

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  kowgli
  Zalinkowany przez Ciebie przełącznik to 10/100Mbit, ten z newsa to gigabitówka. Jeśli jeden i drugi pracują poprawnie to różnica w "wydajności" będzie zasadnicza

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @filodendron

  Wiesz, myślę że @kowgli miał akurat gorszy dzień. Już sam fakt narzekania że za tanio, świadczy o tym że powinniśmy się do Niego uśmiechnąć, a nie marudzić. \"\piwo\"

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  To można narzekać gdy za drogo, a gdy za tanio to już nie?!

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kruser

  Można, zdecydowanie. Ba, nie tylko można ponarzekać że za tanio, ale można liczyć na to, że jak się ma dobrych kolegów, to w taki dzień bez gadania postawią piwo. :-P

 7. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Ależ ja nie marudzę, pewnie za szybko przeleciał specyfikację ;) Mnie też się zdarza, nawet nie tak rzadko (jakbym sobie tego życzył) ;) A co do switcha, muszę poszperać, bo szukam czegoś gigabitowego do chaty, może akurat taki bym kupił.

 8. Avatar nic wiadomość nic
   

  @filodendron

  Przepraszam, zły link. Gigabitowy 85zł: https://allegro.pl/oferta/switch-tp-link-tl-sg1008d-gigabitowy-8751573678

  Chodzi mi o to, że śmieszy mnie język artykułu, jakby to był jakiś ósmy cud świata. Switch jak switch.

  Najlepsze jest to "Atutem MS105G i MS108G jest instalacja plug and play. Użytkownicy nie muszą przejmować się długą i żmudną konfiguracją, ponieważ wystarczy podłączyć przełączniki do komputera, telewizora, czy innego urządzenia za pomocą kabla Ethernet, aby szybko rozbudować sieć."

  Jeszcze nie spotkałem się z konsumenckim switchem zarządzalnym.

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @kowgli

  masz sporo racji, ten z ostatniego linka jak najbardziej gigabitowy. gdyby w tej cenie (z newsa) był 10gigabit to byłby szał ;) szukałem swego czasu właśnie gigabitowego, większego niż 5 portów i wychodziło ponad 100kę, stąd mój komentarz ;)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.