2019-12-11 18:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition

Obrazek AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition

Firma AMD wydała AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition, czyli następnej generacji pakiet oprogramowania dla kart graficznych AMD Radeon, który zapewnia graczom, twórcom i entuzjastom unikalny zestaw funkcji i możliwości przekładający się na niezrównaną jakość wizualną i fenomenalne doznania z gry. Nowa wersja oprogramowania wyposażona została w całkowicie przeprojektowaną aplikację dla gier, która oddaje potężne możliwości wprost pod palce graczy. Wśród nich są nowy Radeon Boost, który zwiększa wydajność i płynność podczas szybkiej rozgrywki, nowy Integer Display Scaling, który odświeża starsze gry na współczesnych ekranach, a także szereg ulepszeń mobilnej aplikacji AMD Link i funkcji Radeon Image Sharpening, Radeon Anti-Lag i wielu innych.AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition otrzymał nową, nowoczesną i w pełni przeprojektowaną aplikację dla gier, która pozwala użytkownikom w pełni kontrolować działanie karty graficznej Radeon, stosowanie poszczególnych funkcji i ustawień, czy też wykorzystanie usług do transmisji na żywo i wiele innych opcji. Gracze mogą ponadto bezpośrednio korzystać z pełnej funkcjonalności w trakcie gry wykorzystując ten sam interfejs, jak na pulpicie. Dodatkowo nowe profile użytkownika dają nowicjuszom możliwość korzystania z kilku określonych funkcji za pomocą jednego kliknięcia, co pozwala im łatwo i szybko zoptymalizować działanie sterownika i ustawień systemowych, aby cieszyć się najlepszymi doznaniami, jakie są tylko możliwe.

Nowy panel Centrum Gier umożliwia użytkownikom uruchamianie gier z jednego centralnego miejsca niezależnie od wykorzystywanej platformy gier, stosowanie ustawień dla każdej z poszczególnych gier, a także rejestrowanie wydajności w grach i innych statystyk. Ponadto nowa zintegrowana przeglądarka internetowa umożliwia korzystanie z zasobów internetu, jak informacje o grze, przewodniki, wideo na temat funkcji kart Radeon itd., i to bez wychodzenia z gry.

Nowe i ulepszone funkcje
AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition zapewnia graczom szereg nowych funkcji i ulepszeń, w tym:
Radeon Boost – zapewnia nawet 23-procentowy wzrost średniej wydajności podczas dynamicznej rozgrywki poprzez automatyczną zmianę rozdzielczości obrazu, aby zwiększyć płynność i poprawić responsywność przy praktycznie braku dostrzegalnej różnicy w jakości obrazu. Radeon Boost będzie obsługiwał szereg gier w momencie wydania, a obsługa kolejnych będzie dodawana w przyszłości.
AMD Link – nowy interfejs tej aplikacji mobilnej odpowiada nowemu wyglądowi aplikacji komputerowej, a przy tym AMD Link umożliwia teraz użytkownikom korzystanie z wysokiej jakości transmisji rozgrywki z komputera na smartfonie lub tablecie nawet poza domem.
Integer Display Scaling – skaluje obraz z jednego piksela do czterech, dzięki czemu klasyczne gry otrzymują retro wygląd w stylu „pixel-art” przy zachowaniu znakomitej ostrości skalowania na ekranach o dużej gęstości pikseli i to bez negatywnego wpływu na wydajność.
Direct Media Filters – filtry do usuwania szumu z obrazu i skalowania wzwyż wykorzystują mechanizmy uczenia maszynowego do oczyszczania zdjęć i plików wideo, co przekłada się na lepszą jakość niż w przypadku tradycyjnych filtrów odszumiających i skalujących.
Radeon Image Sharpening (RIS) and Radeon Anti-Lag (RAL) – RIS obsługujące dotychczas gry w trybach DX 9, DX 12 i Vulkan otrzymał teraz obsługę gier w trybie DirectX 11, a do tego teraz można wybrać poziom wyostrzania. RAL wprowadza obsługę gier DX 9 na kartach starszych niż Radeon serii RX 5000.

Dostępność
Pakiet AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition jest już do dostępny do pobrania na stronie: www.amd.com/en/support.

AMD Radeo Software Adrenalin 2020 Edition

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.