2022-09-26 13:55
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

Obrazek Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

Do sklepów w Polsce trafił Mercusys Halo H70X. System mesh sprzedawany jest w zestawach z trzema jednostkami. Urządzenia świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje problem z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej - na przykład w dużym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Urządzenia z serii Halo pracują w technologii Mercusys Mesh umożliwiającej utworzenie jednolitego systemu sieci bezprzewodowej i zapewnienie dostępu do silnego sygnału WiFi 6 w każdym zakamarku mieszkania lub dużego domu. System można rozbudować o kolejne urządzenia z serii Mercusys Halo jeśli pojawi się taka potrzeba.Urządzenia Halo H70X pozwalają na utworzenie jednolitej sieci WiFi o tej samej nazwie z tym samym hasłem. Zapewnia to nieprzerwany dostęp do szybkich i stabilnych połączeń WiFi również podczas przemieszczania się po domu. Użytkownik nie musi martwić się o utratę zasięgu czy buforowanie danych. Wszystkie urządzenia klienckie (telefony, laptopy, tablety) automatycznie przełączają się między jednostkami systemu tak, aby zawsze korzystać z Halo oferującego najlepszy sygnał i parametry połączenia.

Mercusys Halo H70X zapewnia wydajność pozwalającą na swobodne i bezproblemowe korzystanie z Internetu, granie online czy też streamowanie multimediów w wysokiej jakości nawet przez wielu użytkowników jednocześnie. Produkt pracuje
w najnowszym standardzie WiFi 6 i oferuje szybkie połączenia WiFi o sumarycznych prędkościach do 1.8 Gb/s (do 1201Mb/s w paśmie 5Ghz i do 574Mb/s w paśmie 2.4 GHz).

Nowy system mesh Mercusys wyposażono w szereg przydatnych funkcji i technologii. Jedną z nich jest technologia MU-MIMO, która umożliwia jednoczesną komunikację z kilkoma urządzeniami klienckimi, co znacząco poprawia ogólną wydajności sieci. Z kolei technologia Beamforming wspiera natomiast zasięg i stabilność połączeń WiFi poprzez kierunkowanie wiązki sygnału WiFi w stronę podłączonych urządzeń. Dzięki modulacji 1024-QAM osiągane prędkości mogą być o 25% wyższe niż przy użyciu 256-QAM. Natomiast mechanizm kolorowania BSS sprawia, że Halo H70X oznacza ramki swojej sieci. To rozwiązanie pozwala urządzeniom ignorować transmisje z sąsiednich sieci, co zmniejsza zakłócenia. Technika OFDMA umożliwia transport wielu paczek do wielu urządzeń w tym samym czasie (w przeciwieństwie do Wi-Fi 802.11ac, które umożliwia transport tylko jednej paczki na raz). Przyczynia się to do znaczącej poprawy zarówno wydajności pobierania, jak i przesyłania. Funkcja Smart Connect z kolei łączy ze sobą pasma 2.4 GHz oraz 5 GHz poprzez wspólną nazwę SSID, zapewniając tym samym płynną transmisję danych. Halo H70X wyposażono także w rozbudowane funkcje ochrony rodzicielskiej, która pozwala na kontrolowanie przeglądanych przez dzieci treści oraz monitorowanie czasu spędzonego w sieci. W każdą jednostkę Halo wbudowano 3 gigabitowe porty Ethernet, by mieć możliwość bez problemu podłączyć urządzenia niewyposażone w bezprzewodową kartę sieciową.

Co ciekawe, jeśli na jednej z jednostek Halo wystąpi błąd, system automatycznie przekieruje dane do innego urządzenia, aby nie dopuścić do utraty sygnału i przerwy w dostępie do sieci. Konfiguracja i zarządzanie systemem Halo H70X nie sprawią żadnych problemów nawet mało zaawansowanym użytkownikom dzięki prostej i intuicyjnej aplikacji Mercusys.

Zestaw zawierający trzy jednostki Halo H70X kosztuje około 700 PLN. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia marki Mercusys, również te objęte są trzyletnią gwarancją.

Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

Mercusys Halo H70X – nowy system mesh z WiFi 6

źródło: Info Prasowe / MercusysKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.