2013-01-23 16:37
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Microlab M700 5.1

Obrazek Microlab M700 5.1

Część z nas woli do komputera podłączyć porządny zestaw dwóch głośników stereo lub mocniejszy zestaw 2.1 z dużym subwooferem, zdolnym pomasować nasz brzuszek i sprawdzić wytrzymałość sąsiadów. Takie produkty dostaniemy już nawet za stosunkowo nieduże pieniądze, ale jeśli jesteśmy zwolennikami oglądania filmów, a gry i muzyka to tylko dodatki w korzystaniu z komputera, czy również za niedużą gotówkę możemy coś kupić w miarę sensownego? Do kwoty 250 PLN można znaleźć nawet zestawy 7.1 chińskich producentów, ale patrząc na ilość plastiku i ich jakość trudno uwierzyć w ich "granie". Wtedy do komputerowego kina domowego warto rozpatrzyć zestaw 5.1, który w większości wypadków w zupełności wystarczy do budowania sceny dźwiękowej filmów. W wymienionej cenie bez trudu znajdziemy propozycje takich firm, jak Logitech, czy Creative, ale wśród nich pojawiać się też będzie ciekawy zestawik firmy Microlab. Dziś właśnie chciałbym wam przybliżyć model M700 5.1. Zapraszamy...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Kijem bym nie tknął

  "Ogólnie muzyka rockowa już nie bardzo wyrabia na tym zestawie. Głównymi winowajcami są tu nieco piskliwe satelity, które kiepsko radzą sobie z oddaniem średnich tonów, co z dość dobrze wyeksponowanym basem, zlewa perkusję z gitarą basową, tworząc lekki chaos."

  Te dwa zdania wystarczą mi za całą recenzję. Kolejne pierdziawko-bukawki do filmów i hip-hopu. Za darmo bym tego nie chciał... stój! Za darmo bym wziął i wystawił na Allegro. Niech ktoś inny się katuje :P

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mam od nich Solo7C i naprawde dzwiek jest na wysokim poziomie.
  Moge szczerze polecic te marke.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Zestawy 5.1 do kwoty 250-300 zł to kalectwo dla filmów 5.1 i gier. O muzyce nie wspomnę, bo dźwięk jest jeszcze gorszy niż usłyszany z przetwórników ok. 4-cali, a tam także jest to ograniczeniem. Satelity od Microlabu M700 5.1 mogły być nieco większe i lepsze z mocą do 15W. A tak to tylko sam subwoofer i tył zestawu z panelem I/O oraz radiatorem, który zdradza, że ma trochę tej mocy wzmacniacz i może zaskoczyć za tą cenę w porównaniu do innych zestawów 5.1 jakich pełno w tych odpowiednikach cenowych.

  Od czasu zakupu po 2 latach od wprowadzenia na rynku Creative GigaWorks G500 5.1, który został zaprojektowany specjalnie do gier i filmów w cenie poniżej 600 zł (cena-jakość), który się znakomicie sprawdził to na razie nic mnie nie przekona do zestawów za 250-300 zł. Świetnie działa mi pilot (przewodowy) z wskaźnikami (LED) mocy zestawu z wyjściem słuchawkowym, żadnego schylania tam pod biurko do tyłu wzmacniacza w celu regulacji Suba i ogólnej głośności zestawu. Osobiście wolałem dozbierać przez kilka miesięcy dłużej tej kasy, żeby zakupić nieco lepszy zestaw i za to nie żałuję, bo jestem z nim powyżej 6 lat, a to kawał czasu. Żeby zagrał nieco lepiej w muzyce (poustawiać bas i sopran to za mało) to musiałem pogrzebać głęboko w regulacjach ustawień zaawansowanych w oprogramowaniu od karty dźwiękowej.

  Spodobał mi się Microlab H600 w 5.1, moc nieco słabsza od mojego zestawu, ale ciekawi mnie jego jakość dźwięku. Ma wyższy odstęp sygnału od szumu (92 dB) co w porównaniu do mojego zestawu daje 85 db. Mają dwudrożne przetwórniki (średnie i wysokie tony) i do tego drewniane obudowy satelit dla lepszej akustyki. Tylko ta cena, bo wyższa jeszcze o połówę od mojego zestawu, kiedy go kupowałem.

  @MatiX
  Microlab Solo7C to są podłogowe i spore kolumny jak na głośniki komputerowe. Średnica bardziej szczegółowo słyszalna w porównaniu do tych malutkich, leciutkich i słabiutkich przetwórników od MK700 5.1.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @MatiX

  Jakiekolwiek SOLO w porównaniu do ich reszt plastiku z oferty to niebo a ziemia.

  Jak jeszcze SOLO były w normalnych cenach to nie było się nad czym zastanawiać, ale teraz... nie są jakoś specjalnie atrakcyjne.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @koradon

  Daltego uważam, że Solo 6c za które dałem 250 zł 5 lat temu, to była bardzo dobra decyzja ;D

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @Krzys81

  Szkoda, że creative przestał produkować ten model. Spotykałem się z opiniami w sieci, że awaryjne itd. Ale wystarczyło poprawić błędy i byłoby OK. Sam bym zakupił ten model. Bo ja nie przepadam za ogromnymi zestawami 5.1, a poza tym nie stać mnie.

 7. Avatar nic wiadomość nic
  @BartekW

  Tak zdarzały się te awarie (mnie też to trafiło, ale problem sam się rozwiązał), a najczęściej usterką to było wyłączenie się zasilania zestawu od sieci. Czasami trochę to pograło i nagle utrata zasilania o tak sobie. Podobno to taki mały element na płytce PCB, jakiś rodzaj zabezpieczenia, który powodował losowe usterki. Niektórym psuł się sterownik od pilota. Przypominało mi to trochę celowo postarzenie produktu przez producentów. Ten zestaw 5.1 nie jest jeszcze tak duży oprócz tego Suba - kompaktowy wygląd, dźwięk adekwatny do ceny, ale lepszy niż te tanie kina domowe z dvd zintegrowane z płaskimi głośnikami. Poprawne rozstawienie zestawu 5.1 względem słuchacza pokazuje swoją moc jak w kinie. Po latach głośniki ładnie grają, Sub się czuje - im lepszej jakości pliki dźwiękowe tym lepiej dla niego. Ma certyfikat THX, a więc w niektórych filmach robi wrażenie jak na taką klasę głośników PC. Brakuje im dekodera cyfrowego, wejść i wyjść cyfrowych, ale i bez tego idzie się obejść - wystarczy dobra karta dźwiękowa. Przydało by mi się też kilka wejść i wyjść analogowych. No, ale to nie są produkty nastawione na pełen profesjonalizm.

 8. Avatar nic wiadomość nic
  O co chodzi z tym wejściem AUX?

  Bo na pewno nie podłączymy pod to dwóch urządzeń bo jest za mało gniazd. Pewnie zatem idzie o to że w tym trybie z dźwięku 2.0 robi nam się 5.1 tak? Szkoda bo jeszcze 2 czincze spokojnie by się zmieściły a tak to taki przełącznik dla picu bardziej i jednorazówka typu "podłącz, ustaw i zapomnij".

  Co do jakości to cóż...jeśli ktoś się spodziewał dobrego dźwięku z zestawu 5.1 poniżej 300zł to...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.