2004-12-10 09:28
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
13

Monitory LCD EIZO MultiEdge III

Obrazek Monitory LCD EIZO MultiEdge III

Alstor wprowadza do oferty dwa nowe modele monitorów LCD firmy Eizo należące do serii MultiEdge III. L578 o przekątnej 17” oraz L778 o przekątnej 19” oferują obniżony do 12ms czas reakcji matrycy, kontrast 1000:1, rozszerzone możliwości multimedialne oraz ergonomiczną budowę. Seria MultiEdge III zaspokoi potrzeby zarówno miłośników gier komputerowych, jak i osób zajmujących się zawodowo edycją video czy obsługą programów typu CAD.

Unikalne rozwiązania w serii MultiEdge III
Funkcja Overdrive, używana dotychczas w telewizorach LCD, znacznie skraca czas reakcji matrycy. Dzięki niej czas przejścia pomiędzy różnymi pośrednimi wartościami skali szarości wynosi jedynie 12ms. Do tej pory czasy te dochodziły, w skrajnych przypadkach, do 80ms. Czas przejścia od czerni do bieli i z powrotem do czerni został natomiast skrócony z typowych 25ms do 16ms.

Funkcja C-Booster koryguje kontrast oraz jasność, dzięki czemu jasne kolory w rozświetlonych sceneriach, bądź ciemne barwy w zacienionych scenach filmów pozostają wyraźne i czytelne.

Funkcja Color Deepener pozwala na globalne zarządzanie takimi parametrami jak: kontrast, nasycenie, przesunięcie w celu uzyskania najbardziej naturalnego odwzorowania kolorów.

Dźwięk jest dopełnieniem obrazu. Monitory z serii MultiEdge wyposażone są w dwa dwuwatowe głośniki, zamknięte w specjalnej obudowie. Zaimplementowany systemem SRS WOW znacząco poprawia jakość generowanego dźwięku. Na SRS WOW składają się trzy elementy: technologia SRS odtwarzająca informację o przestrzenności dźwięku, technologia TruBass poprawiająca odwzorowanie niskich tonów oraz technologia FOCUS poprawiająca jakość wysokich tonów.

Czujnik Bright Regulator, znany z modelu L550, został również wykorzystany w konstrukcji monitorów serii MultiEdgeIII. Mierzy on poziom jasności otoczenia i automatycznie zwiększa lub zmniejsza jasność wyświetlanego obrazu. W jasnych, mocno oświetlonych pomieszczeniach poziom jasności jest maksymalnie wysoki, natomiast w pomieszczeniach ciemniejszych jasność jest automatycznie redukowana. Dzięki temu nasze oczy nie męczą się, co sprzyja lepszej koncentracji. Jednocześnie zmniejszony jest pobór energii. Pozwoli to na komfortową pracę przez wiele godzin przy różnych warunkach oświetleniowych bez konieczności jakiejkolwiek regulacji jasności.

Funkcja FineContrast, również znana z innych modeli monitorów firmy Eizo, to pięć różnych trybów pracy dedykowanych do różnych zastosowań. Każdy z trybów ma indywidualnie dobrane takie parametry, jak jasność, kontrast, nasycenie kolorów, temperatura barw oraz wartość współczynnika gamma. Przełączanie pomiędzy trybem Text, Picture, Movie, Custom oraz sRGB następuje po naciśnięciu jednego przycisku na przedniej ściance monitora lub też automatycznie – przy wykorzystaniu aplikacji ScreenManager Pro for LCD. Dzięki niej można przypisać do każdego używanego programu odpowiedni tryb pracy, a aplikacja sama zadba o przełączenie monitora w zdefiniowany dla danego programu tryb.

Podstawa ArcSwing 2, w którą są standardowo wyposażone wszystkie nowe modele monitorów Eizo, umożliwia bardzo szeroką regulację położenia. Panel można pochylać w zakresie od 5° w dół do 65° w górę, obracać o kąt 172° w prawo i w lewo oraz regulować wysokość w zakresie od 0 do 104 mm.

Elektronika monitorów L578 i L778 wykorzystuje funkcję 10-bitowej korekcji krzywej gamma. Dzięki niej uzyskano bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz płynne przejścia tonalne.

Monitory serii MultiEdge III są dostępne w dwóch wielkościach 17” i 19”, w kolorystyce białej, czarnej i srebrnej. Rozdzielczość naturalna wynosi 1280 x 1024 punkty, kontrast 1000:1, jasność 250 cd/m, a kątach widzenia 178˚ / 178˚. Podobnie jak inne monitory LCD EIZO, posiadają analogowe (D-Sub mini 15-pin) i cyfrowe wejścia sygnałowe (DVI-D).

FlexScan L578 oraz L778 będą dostępne w ofercie firmy Alstor od połowy grudnia 2004 roku. Podobnie jak inne modele monitorów EIZO, objęte są pięcioletnią gwarancją w systemie door-to-door.

źródło: Informacja prasowa



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.