2014-12-09 13:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

Obrazek NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

Kto powiedział, że smartfon musi być skomplikowany? NEXO iZi udowadnia, że nowoczesny telefon może być przyjazny i prosty w obsłudze. Posiada on GPS, obsługuje 3G, Bluetooth 4.0 i wiele innych… ale użytkownik nie musi się tym przejmować, bowiem dzięki specjalnemu interfejsowi wszystkie te elementy pracują w tle, a posiadacz NEXO iZi może się skupić na tym, co dla niego ważne. By podkreślić jego charakter a przy tym zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę, w zestawie znajdziemy eleganckie etui typu Flip Cover w kolorze czarnym lub czerwonym (w zależności od wersji kolorystycznej urządzenia). Menu zostało podzielone na duże - intuicyjne kafelki, dzięki którym można błyskawicznie nawiązać połączenie, wysłać smsa, czy też połączyć się z Internetem. Domyślnie na ekranie głównym preinstalowano 4 kafelki, jednak użytkownik może swobodnie dodawać i usuwać kolejne aplikacje w zależności od swoich upodobań.Dodatkowo, urządzenie posiada tylko jeden przycisk systemowy, zamiast trzech przycisków znanych ze standardowych wersji Androida.

Z myślą o aktywnych seniorach NEXO iZi posiada dwa wbudowane przyciski fizyczne:
przycisk SOS, który po wciśnięciu uruchamia połączenie z bliską osobą oraz dodatkowo wysyła smsy alarmowe. Ponadto po jego uruchomieniu telefon zaczyna wydawać głośny dźwięk, który w razie potrzeby zaalarmuje osoby w pobliżu informując, że dzieje się coś niedobrego,
jasna latarka, która może okazać się bardzo przydatna w nieprzewidzianych sytuacjach.

Urządzenie zostało wyposażone także w radio FM, które można uruchomić nawet bez podłączania słuchawek (w większości smartfonów słuchawki są niezbędne).

NEXO iZi zawiera również specjalnie dobrane aplikacje, które pozwalają wykorzystać potencjał telefonu podczas codziennego użytkowania. Jedną z nich jest elektroniczna wersja karty Telegrosik (z doładowaniem o wartości 20 PLN, zamiast standardowych 5PLN), która od ponad dekady cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób starszych. Dzięki preinstalowanej na iZi aplikacji można błyskawicznie skorzystać z możliwości tanich połączeń międzynarodowych. Kolejna aplikacja, „Caller Name Talker” odczytuje dane kontaktowe osoby dzwoniącej, bądź wysyłającej SMS. Może również odczytywać całe wiadomości tekstowe. Natomiast aplikacja „Real Time Tracker 2” pozwala na udostępnienie informacji o swojej lokalizacji znajomym, czy rodzinie.
Sugerowana cena detaliczna 349 PLN.


NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

NEXO iZi – przyjazny smartfon dla seniora i nie tylko...

Źródło: Info Prasowe / NavRoad Nexo
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Dlaczego widzimy tylko jeden ekran?

  Czyżby inne jak kontakty, wiadomości czy menu były już normalne i nie widać różnicy?
  Mam nadzieję że pod maską jest przynajmniej MT6572 i 512MB RAM bo producent zapomniał się tym pochwalić...

  A przecież wystarczy dowolny smartfon z zainstalowanym Big Launcherem...

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  No tak, tylko zazwyczaj ktoś by musiał seniorowi wgrać ten starter.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.