2019-10-07 13:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

NVIDIA Ampere... Nowe GPU w 2020 roku?

Obrazek NVIDIA Ampere... Nowe GPU w 2020 roku?

Według najnowszych, sieciowych plotek (Igor’s Lab), NVIDIA na początek roku 2020, szykuje nowy układ graficzny o kodowej nazwie Ampere. Co prawda, niedawno wprowadzono karty GeForce RTX Super, ale "zieloni" lubią zaskakiwać swoich klientów i być może szykuje szybkie zastępstwo dla "starych", 12 nanometrowych GPU Turing. Można przewidywać, że Ampere wyjdzie już w procesie litograficznym 7 nm, co przełożyłoby się na zmniejszenie wymiarów kostki GPU (około 50% wzrost ułożenia gęstości tranzystorów), dając jednocześnie możliwość rozbudowy dodatkowych bloków obliczeniowych przy zmniejszeniu zapotrzebowania na energię elektryczną, a więc i zachowanie zakresu przyzwoitych temperatur pracy. Spekuluje się, że w związku z problemami fabryk TSMC, produkcją nowych GPU zająłby się Samsung.NVIDIA Ampere... Nowe GPU w 2020 roku?

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Mam nadzije że nei zawiodą


  Do obliczeń  RT w grach potrzeba  znacznie więcej mocy obliczeniowej
  niż  oferują  obecne karty  RTX 2808/2808Ti .  Żeby RT było powszechnie  implementowane w grach  ten wzrost musi być na poziomie 100% .

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  A dadzą może ze 20% i będą krzyczeć ,że kolejna rewolucja a pelikany będą łykać :woot:Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.