2017-01-05 12:36
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
0

NVIDIA wprowadza na rynek nowy SHIELD TV

Obrazek NVIDIA wprowadza na rynek nowy SHIELD TV

Firma NVIDIA przedstawiła nową wersję NVIDIA SHIELD TV – opartego na otwartej platformie urządzenia strumieniującego, które wykorzystuje najnowocześniejsze techniki obliczeń graficznych, zapewniających niezrównaną wydajność strumieniowania, gier oraz sztucznej inteligencji. Zestaw zawiera urządzenie SHIELD w nowej, smukłej obudowie, pilot zdalnego sterowania oraz kontroler do gier, dzięki czemu stanowi najlepsze i kompletne rozwiązanie do rozrywki w salonie.
„To rewolucyjne urządzenie jest owocem bogatego doświadczenia firmy NVIDIA w dziedzinie techniki obliczeń wizualnych oraz uczenia maszynowego”, powiedział Jen-Hsun Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA, który zaprezentował urządzenie SHIELD podczas mowy otwierającej targi CES.

Nowy SHIELD zapewnia najwyższą jakość obrazu, obsługę formatu 4K HDR oraz trzykrotnie większą wydajność niż jakiekolwiek inne urządzenie strumieniujące tego typu na rynku. Dzięki obsłudze usługi Amazon Video zawierającej materiały w formacie 4K HDR urządzenie SHIELD zapewnia użytkownikom dostęp do najobszerniejszego katalogu materiałów w niesamowitej jakości 4K, a także do serwisów Netflix, YouTube, Google Play Movies(1) i VUDU.

Flagowa aplikacja YouTube dla telewizorów będzie dostępna na urządzeniach SHIELD w ciągu kilku miesięcy, zapewniając dostęp do materiałów wideo nagranych w technologii 360 stopni.

Możliwość obsługi gier oraz rozmiar biblioteki gier dostępnych na urządzeniu SHIELD TV wyróżniają je na tle innych urządzeń strumieniujących. Biblioteka tytułów, w jakie można grać na urządzeniach SHIELD liczy już tysiące pozycji. Wkrótce dołączą do nich hity ze studia Ubisoft, w tym Watch Dogs 2, Assassin’s Creed Syndicate, For Honor i wiele innych. Nowe gry Ubisoft będą udostępnianie w dniu ich premiery na komputery PC.

Również natywnie działające gry będą regularnie dodawane do oferty SHIELD. Wśród nich pojawią się m.in. takie tytuły jak The Witness, Tomb Raider i Shadowgun Legends.

W nadchodzących miesiącach urządzenia SHIELD TV zostaną wzbogacone o nowe możliwości związane ze sztuczną inteligencją, które odmienią sposób korzystania z domowej rozrywki.

• Po raz pierwszy na telewizorach sterowana głosem funkcja Asystent Google. Funkcja Asystent Google została zoptymalizowana pod kątem ekranów telewizorów – dzięki niej największy ekran w domu wyświetla odpowiedzi graficzne uzupełniające odpowiedź dźwiękową. Komendy głosowe zastępują pilota, umożliwiając wyszukiwanie treści, pauzowanie, a także przewijanie do przodu i do tyłu. Sztuczna inteligencja Google może także usprawnić wyszukiwanie materiałów rozrywkowych i odpowiadać na pytania.
• Funkcja SmartThings Hub natychmiastowo zmienia urządzenie SHIELD w inteligentne centrum obsługi domu, które potrafi połączyć się z setkami różnych domowych urządzeń.
• NVIDIA SPOT™, dodatkowy mikrofon do obsługi funkcji sztucznej inteligencji sprawia, że SHIELD staje się podstawą inteligentnego domu, kontrolując wszystkie urządzenia w jego obrębie.

Urządzenia SHIELD TV są już dostępne w przedsprzedaży i jeszcze w styczniu trafią do rąk klientów w Polsce, kilku innych wybranych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Cena zestawu z kontrolerem do gier i pilotem wynosi 999 zł. Wyłącznym sprzedawcą w Polsce jest x-kom. Również w tym miesiącu do sprzedaży trafi zestaw SHIELD Pro i będzie zawierać urządzenie z pamięcią masową o pojemności 500 GB, kontroler oraz pilota z gniazdem do podłączenia zestawu słuchawkowego. Oddzielna wersja urządzenia SHIELD z oprogramowaniem zoptymalizowanym dla odbiorców z Chin zostanie udostępniona później w tym roku. Mikrofon NVIDIA SPOT będzie sprzedawany za 49,99 USD.

NVIDIA wprowadza na rynek nowy SHIELD TV

NVIDIA wprowadza na rynek nowy SHIELD TV

NVIDIA wprowadza na rynek nowy SHIELD TV

Źródło: Informacja prasowa NVIDIAKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.