2020-07-16 14:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Obrazek Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Od około tygodnia krążą po sieci plotki o wprowadzeniu nowego standardu wtyczek zasilania kart graficznych PCIe i wygląda na to, że się one w pełni potwierdziły. Chińska strona FCPowerUp pokazała pierwsze dane nowego standardu, którego autorem nie jest, jak dotychczas było PCI-SIG, Molex czy Intel, ale NVIDIA, szykująca się do premiery najnowszych kart serii Ampere. Nowa wtyczka ma mieć dwanaście pinów, z czego sześć jest prądowych, a drugie sześć masowych. Nie myślcie, że w przypadku braku takiej wtyczki, wsadzicie w gniazdo dwa dotychczasowe wtyki 6-pinowe... Nie będą one pasowały wykrojem obudowy poszczególnych styków. Nowe złącze powinno być w stanie dostarczyć nawet około 600 W mocy.Na pewno dla takich mocy, okablowanie wiązki zasilającej będzie musiało być zauważalnie grubsze, niż dla dotychczasowego standardu.

Na razie nie wiadomo, czy do nowych kart NVIDIA będzie dołączała w standardzie odpowiednie przejściówki, ale przewiduje się, że producenci zasilaczy powinni szybko wypuścić odpowiednie do swoich modeli, nowe wiązki modularne, a na rynku pojawi się też sporo uniwersalnych przejściówek 2x8-pin/1x12-pin (ciekawe tylko czy na takie obciążenia, przygotowane będą "wnętrzności" dotychczasowych "zasiłek").

Pamiętajmy jednak, że na razie są to wciąż nie potwierdzone plotki, choć jak mówi przysłowie, w każdej plotce jest ziarno prawdy...

Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Źródło: TechPowerUP
 1. Avatar nic wiadomość nic
  na zachodnich sajtach

  Piszą że to Fake jakiś jest z drugiej strony przy  zapotrzebowaniu nowych  GPU od NVidi na prąd   może być prawda.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Bedzie dysc albo słuńce

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Pewnie do nowych koparek którymi straszyła niedawno.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.