2020-06-02 16:49
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Obrazek Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Najnowszy procesor Intel Core 10. generacji, jeszcze bardziej wytrzymała bateria, dużo szybszy dysk i niezmiennie niesamowita waga – takie są najnowsze ultrabooki z linii LG Gram. Urządzenia o rozmiarach 14, 15,6 i 17 cali dostępne są w sprzedaży już teraz, a w okresie promocji przy ich zakupie można otrzymać monitor lub smartfon LG oraz certyfikat uprawniający do wymiany baterii w ciągu trzech lat. Linia LG gram 2020 obejmuje urządzenia o trzech wielkościach ekranu: 14, 15,6 i 17 cali. Każdy z nich wyposażony został w najnowsze procesory, szybkie dyski, wydajną baterię, a przy tym wszystkie zachowują niezwykle niską wagę – wersja 14-calowa waży zaledwie 999 gramów, a 17-calowy LG Gram to zaledwie 1350 gramów, zamkniętych w obudowie charakterystycznej dla 15.6-calowych laptopów.Procesory Intel Core 10. generacji w połączeniu z kartą graficzną Intel® Iris® Plus zapewniają nawet dwa razy większą wydajność w porównaniu z urządzeniami zawierającymi procesory 8. generacji. Oznacza to dwukrotne przyspieszenie kodowania treści HEVC oraz możliwość podziwiania zachwycających, płynnie odtwarzanych scen w jakości HDR 4K. Zapas mocy na pewno docenią twórcy pracujący z materiałami video, graficy i wszyscy, dla których mobilny biznes jest codziennością.

Ultrabooki od LG w edycji na 2020 rok zaprojektowane zostały dla maksymalnego wykorzystania procesora, dysku i baterii. Do najnowszego procesora dołączył dysk NVMe o pojemności 256GB lub 512GB. Bateria w wersjach 17 i 15,6-calowej ma pojemność aż 80Wh, gwarantując wydają pracę przez wiele godzin. Twórcy docenią duży, 17-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560x1600 pikseli i proporcjach 16:10.

Wydajne podzespoły to jedno, ale niezwykle ważne są również porty, dzięki którym można rozszerzyć użyteczność ultrabooka. LG gram 2020 wyposażone są we wszystkie niezbędne złącza – HDMI, USB-C, dwa porty USB 3.1 oraz Thunderbolt™ 3. Dzięki temu ostatniemu złączu możliwe jest nie tylko przesyłanie danych osiem razy szybciej niż w przypadku standardowego wejścia USB 3.0, ale również ładowanie przez kabel USB-C czy podłączenie monitora o rozdzielczości 5K.

Aby praca na ultrabooku była jeszcze wygodniejsza, w wersji 17-calowej powiększono klawiaturę. Obok zwiększenia powierzchni najczęściej używanych klawiszy – Backspace, Enter i Shift, do klawiatury numerycznej dodano czwartą kolumnę, czyniąc ją niezwykle wygodną i funkcjonalną. Wszystko to zachowując wymiary charakterystyczne dla obudowy 15,6-calowego laptopa.
Efektywną pracę w każdych warunkach umożliwi także podświetlana klawiatura, system dekodowania dźwięku DTS:X Ultra, a o bezpieczeństwo danych zadba czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania.

Całość zamknięta jest w stylowej i wytrzymałej obudowie, wykonanej ze stopu magnezowo-karbonowego wykorzystywanego w lotnictwie. Ultrabooki spełniają normy militarne armii USA MIL-STD 810G, będąc odpornymi na przypadkowe upuszczenia, nacisk, wibracje, wahania temperatury, kurz i mgłę solną np. bryzę morską.

Ambasadorem najnowszej serii LG gram 2020 w Polsce został Rafał Sonik, którego działalność jako sportowca i przedsiębiorcy doskonale wpisuje się w styl życia, do którego został stworzony laptop LG. Zwycięzca Rajdu Dakar zarówno w sporcie, jak i biznesie stawia na jakość i nie uznaje kompromisów. Do tego intensywnie podróżuje i aby wygrać wybiera tylko niezawodne sprzęty. Taki też jest LG gram.

Ceny referencyjne:
LG Gram 17 (17Z90N) – Srebrny – 7299 PLN
LG Gram 15 (15Z90N) – Biały, Srebrny – 5699 PLN
LG Gram 14 (14Z90N) – Biały, Srebrny – 5199 PLN

Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Najlżejsze ultrabooki LG gram powracają w nowej odsłonie

Źródło: Info Prasowe / LGKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.