2011-05-02 09:04
Autor: Mirosław Langer (lami)
6

Najlepsze konstrukcje z chipsetem P67 od Gigabyte i Sapphire

Obrazek Najlepsze konstrukcje z chipsetem P67 od Gigabyte i Sapphire

Do testów trafiły tym razem dwie płyty główne firmy Gigabyte jedna płyta wyprodukowana przez Sapphire. Te trzy płyty główne są flagowymi produktami producentów opartych na chipsecie P67. Firmę Gigabyte reprezentują GA-P67A-UD7 i GA-P67A-UD5 natomiast firmę Sapphire Pure Black P67 Hydra. Ceny tych produktów kształtują się w od 1050 zł za GA-P67A-UD7 i około 850 zł za GA-P67A-UD. Płyt główna Sapphire to wydatek rzędu 230$.Czy różnica w cenie przeniesie się na wyniki testów i odzwierciedlając poziom cenowy. Różnica w budowie płyty jej zaawansowanie technologiczne oraz bogactwo wyposażenia decydują o cenie produktu. W tym teście mogę sprawdzić na ile uzasadnione jest różnicowanie cenowe poszczególnych typów opartych na tym samym chipsecie. Nie będę opisywał chipsetu P67 gdyż jego szczegółowy opis już umieściłem we wcześniejszej recenzji opublikowanej na łamach naszego portalu. Opis-P67.. Zapraszam do lektury.

Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Drobne błędy

  1050 zł za GA-P67A-UD7 i około 850 zł za GA-P67A-UD - na końcu zgubiło się 5
  Testy pokarzą jak przebiegała praca w stresie. - chyba "pokażą" ?
  To dobre świadectwo dla radiatorów i systemy chłodzenia - chyba "systemu" ?
  GA-UD7 przy ustawieniach ekstremalnych ale widać wyraźnie ze kart graficzna wyraźnie nie wydala. - "karta graficzna"
  W tym teście rządzi grafika lecz widac ze mocny OC pozwala wyrwać kilka dodatkowych fps-ów. - chyba "że mocne OC"
  W dwóch ostatnich pokazane są na fotografiach temperatury zanotowane przez czajniki ukryte na płycie. - "przez czujniki" (swoją drogą ciekawie to brzmi)
  FarCry2 potrzebuje dobrej karty graficznej i tak się dzieje że różnice w ustawieniach procesora nie były w stanie wyłonić zdecydowanego zwycięzcę tego testu. - zdanie brzmi dziwnie - lepiej byłoby "Wydajność w FarCry2 jest najbardziej uzależniona od karty graficznej, z tego powodu nawet pomimo różnic w taktowaniach nie da się wyłonić zwycięzcy tego testu."
  Kolejny test aplikacji Cinebench, płyta Sapphier w tyle za konkurentami - |płyta Sapphire"
  Pierwszy test CPU wyrównany lecz kolejny test zaskakuje, teoretycznie słabsza płyta wygrywa. - "Pierwszy test CPU wyrównany, lecz kolejny zaskakuje, ponieważ teoretycznie słabsza płyta wygrywa."
  Wyniki testów przeprowadzonych przy pomocy aplikacji SisoftwareSandra odzwierciedlają dokładnie przebiegu i wyniki testów. - "odzwierciedlają wyniki osiągnięte podczas pozostałych testów"
  Dalej nie mam siły już poprawiać, bo błędów niestety mnóstwo, dodatkowo brak zastosowania procesora z odblokowanym mnożnikiem tak naprawdę niewiele nas informuje o faktycznych możliwościach OC tej płyty

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ciekawe płyty dobra recka

  Ale rzeczywiście błędów jest trochę i nie wszystko jest wystarczająco czytelne, zwłaszcza kwestie OC.

  W podsumowaniu pisałeś o różnicy cenowej rzędu 400 złotych?

  Polecam trochę poprawić i będzie super

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @Han

  Dzięki dobry człowieku, szacunek

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  Już wcześniej się oferowałem - z chęcią zostanę korektorem recenzji - lubię je czytać, to i poprawiać mogę

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @Han

  Dzięki nawiążemy kontakt

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Gigabyte ma przynajmniej 2 bledy konstrukcyjne:
  1. gniazda ramu sa za blisko gniazda procesora co utrudnia zamontowanie duzych radiatorow (np mugen 2) ja u siebie musialem wiatrak zamontowac na dole,z boku nie dalem rady bo haczyl o ram
  2. pcie sa za blisko siebie, rzadko kiedy teraz karty graficzne maja 1 slotowe chlodzenie...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.