2021-08-16 13:21
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
0

Najnowszy system mesh w standardzie WiFi 6od TP-Link

Obrazek Najnowszy system mesh w standardzie WiFi 6od TP-Link

System mesh TP-Link Deco X68 pracuje w najnowszym standardzie WiFi 6 i zapewnia niesamowite prędkości, zasięg, pojemność oraz stabilność transmisji bezprzewodowej. Połączenie kilku współpracujących ze sobą jednostek Deco X68 umożliwia stworzenie wydajnego systemu WiFinawet
w dużym mieszkaniu czy wielopiętrowym domu.Kiedy użytkownik przemieszcza się po domu, jego mobilne urządzenie, np. smartfon czy tablet zawsze połączy się z tym routerem Deco, który w danym momencie oferuje najlepsze połączenie–transfer nie zostanie przerwany, dane nie będą się buforować, a spadki prędkości będą nieodczuwalne.

Wystarcządwie jednostki Deco X68, aby stworzyć wydajną sieć bezprzewodową w całym domu.W razie potrzeby, system można rozbudowywać o kolejne urządzenia. Nowy model jest kompatybilny ze wszystkimi poprzednimi urządzeniami z serii TP-Link Deco.
Deco X68 pracuje w standardzie WiFi 6 i zapewnia prędkości dochodzące do 3600 Mb/s w trzech pasmach transmisji: w pierwszym paśmie 5 GHz do 1802 Mb/s, w drugim 5 GHz do 1201 Mb/s oraz 574 Mb/s
w paśmie 2,4 GHz.
Dzięki dwóm gigabitowym portom Ethernet w każdym urządzeniu, mesh Deco X68 gwarantuje także szybkie połączenia przewodowe. To rozwiązanie pozwoli sprzętom takim jak komputery, smart TV czy konsole do gier pracować z jeszcze większą wydajnością.
Mesh wykorzystuje szereg technologii wspomagających, m.in. OFDMA oraz MU-MIMO. Technologie te zwiększają jego wydajnośći dają możliwość jednoczesnej transmisji danych poprzez kilka strumieni.
Deco X68 zyskuje niezwykłą przepustowość i pojemność sieci. Co ciekawe, jej wydajność utrzymuje się na stabilnym poziomie nawet wtedy, gdy jest z nią połączonych około150 urządzeń. Deco X68 wyposażono także w QoS, dzięki któremu można nadawać priorytety swoim urządzeniom i aplikacjom, zwiększając ich wydajność.
Deco X68to także kompleksowa ochrona sieci użytkownika. Za ochronę transmisji odpowiadają szyfrowanie WPA3 oraz usługaTP-Link HomeShield, które zapewniają dostęp do w pełni personalizowanych funkcji i pozwalają stworzyć bezpieczną sieć bezprzewodową dostosowaną do konkretnych potrzeb.Użytkownik ma także możliwość tworzenia oddzielnych profili dla każdego domownika i ustawiania dla każdej z osób limitów czasowych. Nowe Deco posiada także rozbudowane opcje kontroli rodzicielskiej (np. blokowanie dostępu do niepożądanych treści) zapewniające bezpieczeństwo także najmłodszym użytkownikom Internetu.
Konfiguracja i zarządzanie systememDeco X68są bardzo proste. Wystarczyskorzystać zaplikacji
TP-Link Deco, udostępnionej na urządzenia z systemem Android i iOS.Aplikacja umożliwia także konfigurację sieci dla gości, weryfikację połączonych urządzeń, przydzielanie im priorytetów, a także sama wskaże najlepsze miejsca do instalacji routerów Deco. Meshem można także sterować za pomocą prostych poleceń głosowych po sparowaniu jednostki z głośnikiem Alexa.
Deco X68 dostępne jest w zestawie zdwoma jednostkami w cenie około 1500 zł. Mesh posiadatrzyletnią gwarancję producenta.

Najnowszy system mesh w standardzie WiFi 6od TP-Link

Źródło: TP-LinkKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.