2016-04-14 17:24
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Noctua NHD15S i NH-C14S

Obrazek Noctua NHD15S i NH-C14S

Dość dawno nie pisaliśmy o coolerach austriackiej firmy Noctua, a wprowadziła ona ostatnio sporo nowości w swojej ofercie. O nowych wentylatorach pisaliśmy niedawno, a dziś chciałbym przedstawić Wam dwa ciekawe schładzacze o dużej wydajności. Modele Noctua NH-D15S i NH-C14S, to rozszerzenie znanej już serii NH, którą miałem okazję już przedstawić w postaci ostatnio testowanego

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  bład w artykule

  "Stope umieszczono z lekkim przesunięciem od osi radiatora, co ma w zamyśle pomóc nam w użyciu pamięci RAM z wysokimi radiatorami ich systemów chłodzenia."

  Żeby weszły pamięci RAM  z wysokimi radiatorami producent tak jak w poprzedniku NH-D15 którego posiadam zastosował z 2 stron wieży wcięcia. Natomiast przesunięcie osi radiatora w NH-D15S służy poprawieniu kompatybilności z 1 slotem PCI-E na płytach głównych tzn wieża radiatora jest umieszczona niesymetrycznie (podniesiona do góry) bo niektóre płyty główne mają 1 slot PCI-E blisko gniazda CPU i w modelu NH-D15 na niektórych płytach głównych powodowało to że radiator stykał się z kartą graficzną umieszczoną w 1 slocie co mogło powodować zwarcia. Tym się różni NH-D15 od NH-D15S poza tym ten 2 ma 1 wentylator zamiast 2.

  Zresztą pokazane jest to na filmiku producenta który zamieścił autor w artykule.
  [LINK]

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Sprzęt rewelacja i przy tym wygląda jak mini zestaw do klimatyzacji. Tak jak Sławek już zauważył jedyna wada tego sprzętu to jego wysoka cena, ale cóż nie chodzi firmie o to by kupowali jej produkty wszyscy, ale tylko ci, którzy robią to świadomie.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Fajny artykul. Noctua wysyla mi upgrade bez rachunku ktory gdzies sie zapodzial. Kupujac to ma sie spokoj na pare generacji na przyszlosc co jest fenomenalne i robi z niego najtanszy cooler na rynku ;D Co jest jeszcze beardziej fenomenalne? Po sam nie wiem ilu latach pracy (6? 7?) opatentowane wiatraki Noctua sa tak ciche jak w pierwszym dniu zakupu. Nie tak jak jak inne renomowane firmy np. Thermaltake ktore po pol roku zgrzytaja i wibruja. Ta firma jest tak dobra i niepsuajca sie , ze powinna splajtowac. (znane przypadki w branzy gdzie nic sie nie psulo i z tego powodu za zadko bylo kupowane).
  Goraca polecam kazdemu tylko Nocture, zarowno coolery jak i wiatraki do obudowy. Sa niezniszczalne i maja mase opcji customizacji.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.