Nowa obudowa SilentiumPC Aquarius X90 Pure Black

SilentiumPC Aquarius X90 został zaprojektowany z myślą o instalacji chłodzenia cieczą. Bez potrzeby modyfikowania możemy zamontować do trzech chłodnic: potrójną na froncie, podwójną na topie oraz pojedynczą na tyle obudowy. Nawet wówczas zostaje wystarczająca ilość miejsca na pompę oraz rezerwuar. Przestrzeń za tacką płyty głównej jest na tyle duża, że oprócz kabli możemy rozprowadzić tamtędy również węże układu chłodzącego. Obudowa pozwala na montaż maksymalnie dwóch zasilaczy, 8 kart rozszerzeń (8+1) oraz płyt w standardzie do rozmiaru EATX, zachowując przy tym kubaturę obudów klasy Midi Tower. Obsługuje także karty graficzne o długości do 355mm oraz schładzacze o wysokości do 180mm. W standardzie możemy zamontować łącznie do 6 HDD: czterech dysków 3,5″ (koszyk HDD) oraz dwóch dysków 2,5″ (za tacką płyty głównej).
Efektywny przepływ powietrza
Najwyższe właściwości chłodzące obudowy zostały uzyskane dzięki redukcji elementów ograniczających przepływ powietrza, siatkowanej strukturze frontu i topu, a także opcji montażu do 6 wentylatorów (preinstalowane 3x 120mm, 1
x140mm).
Monolityczna stylistyka
Stonowany design, wysokiej jakości materiały (blachy o grubości 0,8mm) oraz wykończenie sprawiają, że obudowa idealnie prezentuje się zarówno w pracowni jak i pokoju gracza.
Opcjonalne dodatki
Dla osób pragnących wyeksponować zamontowane wewnątrz obudowy komponenty, przewidziany jest opcjonalny panel boczny z dużym, przyciemnionym oknem. Jeśli zajdzie potrzeba stworzenia stacji roboczej wyposażonej w większą niż standardowa ilość dysków (4+2), możliwe jest dokupienie modułu 4x HDD 3,5″ lub 2,5″.
Dane techniczne:
• Wymiary obudowy: 535 x 440 x 230mm (wys.x dł. x szer.)
• Standard: mATX/ATX/E-ATX
• Waga netto: 8.5 KG
• Ilość zatok:
• Zewnętrzne: 2 x 5,25” lub 1 x 5,25” / 1 x 3,5” (adapter)
• Wewnętrzne: 4 x 3,5” 2x 2,5″
• Miejsca na karty rozszerzeń: 8+1
• Maksymalna długość karty graficznej: 355mm
• Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 180mm
• System chłodzenia (cztery wentylatory w komplecie, maksimum 6):
- Przód: 3 x wentylator 120mm (1200 obr./min.) / opcjonalnie 2x
140mm
- Tył: 1 x wentylator 140mm (1200 obr./min.) /
- Góra: 2 x wentylator 140/120mm (opcja)
• Porty na panelu górnym:
- 2 x USB 3.0 (podłączane wewnętrznie)
- 4 x USB 2.0
- 1 x Słuchawki (HD audio)
- 1 x Mikrofon (HD audio)
• Zasilacz (standard ATX PS2): brak w komplecie
• Dodatki:
• rozgałęziacz zasilania wentylatorów