2018-03-22 10:42
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
1

Nowe monitory Asus ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

Obrazek Nowe monitory Asus ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

Firma ASUS Republic of Gamers wprowadziła do sprzedaży w Polsce nowe produkty, ROG Strix XG32VQ i ROG Strix XG35VQ, dwa naprawdę imponujące monitory z zakrzywionym ekranem, które zapewniają użytkownikom wciągające wrażenia i wysoki komfort podczas oglądania. 32-Calowy ROG Strix XG32VQ to bardzo wszechstronny monitor z zakrzywionym ekranem, który oferuje doskonałą równowagę pomiędzy płynną grafiką a perfekcyjną jakością obrazu. Natomiast 35-calowy ROG Strix XG35VQ to największy zakrzywiony monitor w rodzinie produktów ROG, zapewniający nieosiągalne dla konkurencji wrażenia i całkowite zanurzenie się w środowisku rozgrywki. Oba modele dysponują technologią Adaptive-Sync (FreeSync™) dla ekstremalnie płynnej rozgrywki bez rwania i zacinania obrazu, a także obsługują oświetlenie ASUS Aura Sync, co pozwala na synchronizację z innymi komponentami i urządzeniami peryferyjnymi kompatybilnymi z Aura.

Zarówno ROG Strix XG32VQ, jak i XG35VQ posiadają ekran o zakrzywieniu 1800R, a więc każdy piksel będzie w równej odległości od oczu użytkownika. Dzięki temu oba nowe monitory zapewniają niesamowite wrażenia wizualne, szeroki kąt oglądania przy mniejszym zniekształceniu i różnicy kolorów, a także wyższy komfort – nawet podczas maratonowych sesji gamingowych.
Połączenie takiego zakrzywienia z zakresem kolorów pokrywającym 125% przestrzeni barwnej sRGB sprawia, że monitor ROG Strix XG32VQ naprawdę błyszczy, wyświetlając większą paletę bardziej realistycznych i dynamicznych barw. Podczas projektowania większego monitora ROG Strix XG35VQ skoncentrowano się na niesamowicie wciągających efektach wizualnych. Obraz o proporcjach 21:9 zapewnia graczom o 35% większą powierzchnię rozgrywki niż na monitorze WQHD, a jego rozdzielczość UWQHD (3440 x 1440) gwarantuje całkiem nowy poziom realizmu, z bardziej wyrazistymi teksturami oraz naprawdę imponującą ilością detali.

Zintegrowana technologia oświetlenia ASUS Aura Sync upraszcza proces podłączania monitorów ROG Strix XG32VQ i XG35VQ do innych komponentów i urządzeń peryferyjnych obsługujących Aura, a także ułatwia zsynchronizowanie oświetlenia z odtwarzaną muzyką lub efektami dźwiękowymi w trakcie rozgrywki. Synchronizacja jest teraz bardzo prosta i odbywa się poprzez instalację oprogramowania Aura Sync na laptopie lub komputerze typu desktop.
Dodatkowo, ekskluzywna funkcja projekcji spersonalizowanego znaku świetlnego umożliwia stworzenie i dostosowanie efektów projekcji świetlnej. Dołączone są trzy osłony z logiem ROG oraz jedna pusta, na której gracze mają możliwość stworzenia swojego własnego wzoru, pasującego do ich indywidualnego stylu.

ROG Strix XG35VQ oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz, dzięki czemu gracze uzyskają przewagę nad konkurencją w strzelankach FPS, wyścigach samochodowych, strategiach czasu rzeczywistego, grach RPG i tytułach e-sportowych. Do gier z szybką akcją, rozgrywanych w najwyższych ustawieniach graficznych, świetnie nada się niesamowicie szybkie odświeżanie ekranu monitora Strix XG32VQ na poziomie 144 Hz. Dzięki temu wszystko będzie wyświetlane bardzo płynnie i bez żadnych lagów.
Oba modele są również wyposażone w technologię Adaptive-Sync (FreeSync™), która minimalizuje rwanie obrazu i wahania w ilości wyświetlanych klatek na sekundę, jak również zacinanie obrazu i lagi. Oprócz tego ekskluzywna technologia ASUS Extreme Low Motion Blur w monitorze ROG Strix XG35VQ sprawia, że obiekty na ekranie są bardziej ostre, a rozgrywka jest bardziej płynna i responsywna.

Nowe monitory Asus ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

Nowe monitory Asus ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

Monitor ROG Strix XG32VQ jest dostępny w eksluzywnej ofercie w Morele.net w cenie 2699,00 pln z myszką gamingową ASUS Cerberus gratis.

Natomiast ROG Strix XG35VQ jest obecnie dostępny wyłącznie w sklepach RTV Euro AGD w cenie 3 899,00 pln.
Nowe monitory Asus ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

Nowe monitory Asus ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

Źródło: Asus
  1. Avatar nic wiadomość nic
    meh...

    Asus nie dość, że się spóźnił to jeszcze kompletnie odleciał z tymi cenami. Te same parametry XG35VG tylko zamiast FreeSync -> G-sync jest w AOC AGON AG352UCG. AGON jest dostępny od ponad roku i kosztuje -15% tego co ten ASUS więc z czym do ludzi. Sam mam na niego chrapkę i biorąc pod uwagę, że aktualnie jest na niego promo to się skuszę. Można wyrwać za 3100. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.