2019-09-11 13:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Nowe rozwiązania w mikrokodzie AGESA dla AMD Ryzen

Obrazek Nowe rozwiązania w mikrokodzie AGESA dla AMD Ryzen

Firma AMD opublikowała kompleksowe opracowanie dotyczące zachowania 3 generacji procesorów AMD Ryzen w trybie Boost i spoczynku oraz nowych narzędzi monitorujących. Oprogramowanie na bazie mikrokodu AGESA 1003ABBA zostało udostępnione producentom płyt głównych, więc można się spodziewać, że w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od harmonogramu przygotowania i testów poszczególnych producentów) zaczną oni udostępniać swoje wersje BIOS/UEFI dla użytkowników. Opinie o tym, jak produkty działają w rzeczywistych warunkach, są bardzo ważne dla AMD i firma podchodzi ze zrozumieniem do faktu, że niektórzy z nich zgłaszają wątpliwości wobec możliwości uzyskiwania maksymalnego taktowania w trybie Boost przez zakupione przez nich produkty.Nowe oprogramowanie rozwiązuje ten problem poprzez implementację optymalizacji, które zwiększają częstotliwość o ok. 25-50 MHz wobec dotychczasowych wartości trybu Boost dla różnych obciążeń. Nowe wersje BIOS/UEFI to także aktualizacja zachowania w trybie spoczynku, która wprowadza „filtr aktywności” pozwalający algorytmom sterującym trybem Boost pominąć sporadyczne tętnienia systemu operacyjnego i aplikacji działających w tle.

Jednocześnie firma AMD ogłosiła, że 30 września udostępni zestaw narzędzi deweloperskich AMD do monitoringu, który ma na celu wesprzeć każdego, kto chce tworzyć publicznie dostępne narzędzia do monitorowania pracy procesora, spójnym zestawem danych pomiarowych z kluczowych czujników. Nowa wersja AMD Ryzen Master otrzymała obsługę Average Core Voltage API.

Nowe rozwiązania w mikrokodzie AGESA dla AMD Ryzen

Źródło: Info Prasowe / AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
    fajne proce

    Ale  jak to piszą na innych portalach  trochę  im  AMD  wyśrubowało  taktowania  stąd  takie  kwiatki.Żaden program czy kod w biosie tego nie zmieni bo to  ograniczenie termiczne CPU   którego się nie przeskoczy w obecnej rewizji .Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.