2018-01-15 16:18
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Nowe zasilacze od Cooler Mastera

Obrazek Nowe zasilacze od Cooler Mastera

Targi CES 2018 obfitowały w premiery sprzętu. Na tle innych producentów wyróżniał się zwłaszcza Cooler Master, który pokazał naprawdę sporo nowości, w tym zasilacze MasterWatt V i odświeżoną wersję MasterWatt Maker z Cooler Master Connect v2.0. Kolejna odsłona serii MasterWatt, tym razem sygnowanej literą V, została przygotowana z myślą o pracy w trudnych warunkach. Producent zwiększył do 50o maksymalną temperaturę, w jakiej mogą działać zasilacze. Dodatkowo urządzenia wyposażono w wentylator 135 mm FDB i dużo odporniejsze na ciepło, grubsze złącza EPS i kable 16AWG PCIe. Mimo tych zabezpieczeń Cooler Master i tak oferuje aż 10 lat gwarancji na zasilacze MasterWatt V.Seria MasterWatt V będzie się składać z modeli o mocy 550 W, 650 W i 750 W. Do tego dochodzi w pełni modularne okablowanie czy fakt, że urządzenia mogą pochwalić się certyfikatem 80 Plus Gold – ten z kolei ma gwarantować wysoką efektywność działania.

W przypadku nowej wersji zasilaczy MasterWatt Maker 1200 W i 1500 W największą zmianą ma być zastosowanie w urządzeniach funkcji pozwalających na śledzenie pracy PSU. Chodzi tu przede wszystkim o Cooler Master Connect v2.0. Przy pomocy programu MasterPlus + pozwala on na monitorowanie wszystkich urządzeń producenta – ale i aplikacji Overlay.live, stworzonej przy współpracy Cooler Mastera i niezależnych deweloperów. Oba oprogramowania pozwalają na monitorowanie pracy zasilaczy w czasie rzeczywistym i umieszczanie zarejestrowanych w ten sposób danych w chmurze.

Prócz tego zasilacze MasterWatt Maker nadal oferują efektywność do 94%, gwarantowaną przez certyfikat 80 Plus Titanium, zarezerwowany wyłącznie dla najlepszych PSU. Duży udział w tak dobrym wyniku ma specjalny design 3D przewodów, zmniejszający liczbę komponentów w zasilaczu, przy jednoczesnym zwiększeniu przepływu powietrza i obniżeniu temperatury urządzenia.

Zasilacze MasterWatt V będą dostępne w sprzedaży w drugim kwartale br. MasterWatt Maker z Cooler Master Connect v2.0 pojawi się na rynku w trzecim kwartale br.


Nowe zasilacze od Cooler Mastera

Nowe zasilacze od Cooler Mastera

Nowe zasilacze od Cooler Mastera

Nowe zasilacze od Cooler Mastera

Źródło: Info Prasowe / Cooler Master
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Niby takie kosmetyczne zmiany na rynku zasilaczy, bo poza tylko "więcej mocy" coś tam można jeszcze poprawić, a tu nagle pojawiło się coś ciekawego. :ermm:

  Phtanteks stworzył model Revolt X o mocy 1200W, modularny z certyfikatem 80 plus platinum, który zasili dwa komputery i wyceniono go na 260 Euro oraz jednostkę Revolt Pro o mocy 850W i 1000W, modularny z certyfikatem 80 plus gold, który zasili jeden komputer z dwóch zasilaczy i wycenione je odpowiednio na 130 i 160 Euro.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @Krzys81

  A co to ma do zasilaczy CoolerMastera z newsa?

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  @djluke
  W sumie nic.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.