2012-03-14 09:58
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
13

Nowy Firefox 11 gotowy do pobrania

Obrazek Nowy Firefox 11 gotowy do pobrania

Po dwóch miesiącach od premiery Firefoxa 10, dwóch łatach bezpieczeństwa (10.0.1 oraz 10.0.2), Mozilla wydała finalną odsłonę jedenastej wersji „ognistego lisa”. Oprócz kilku kosmetycznych zmian Firefox 11 wprowadza kilka nowych rozwiązań.

Najważniejszą zmianą wydaje się być wprowadzenie obsługi nowego (i szybszego) protokołu SPDY (ciekawostka: protokół ten stworzyło Google). Firefox 11 posiada także specjalny menedżer zakładek, który potrafi importować zapisane ustawienia z Chrome na Firefoxa.


Funkcja synchronizacji (Firefox Sync) od teraz ma działać sprawniej i szybciej, ponadto nawet naszej dodatki będą wędrować za nami (podobnie jak jest w… Chrome). Póki co występować mogą problemy z aktualizacją 10.0.2 do 11.0 za pomocą automatycznych aktualizacji.Ważącą 16.1 MB pełną wersję Firefoxa 11 można znaleźć na Mozilla.org.

Mobilna wersja Firefoxa 11 ma zadebiutować nieco później, razem z Adobe Flash na system Android w wersji 2.3 lub nowszy.

Nowy Firefox 11 gotowy do pobrania

źródło: TechPowerUp



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.