2022-11-21 18:49
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Obrazek Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Seria Ventum to, druga po linii Signum, zmodernizowana i odświeżona generacja obudów, która pojawia się w ofercie marki ENDORFY. Do wyboru jest wersja zabudowana (ENDORFY Ventum 200 Solid) oraz z przezroczystym panelem bocznym wykonanym z hartowanego szkła (ENDORFY Ventum 200 Air). Najważniejsze cechy to m.in. zdejmowane filtry przeciwkurzowe na magnes, szeroka kompatybilność z systemami chłodzenia CPU oraz 3 miejsca montażowe, które pomieszczą wszystkie niezbędne komponenty. A nawet trochę więcej. W obudowach z serii Ventum znaczenie ma konstrukcja – nie tylko solidnie przemyślana, ale i zapewniająca swobodną cyrkulację powietrza. Osiągniętą w ten sposób przewiewność wzmocniono dodatkowo przestrzenią na aż 7 wentylatorów.Ważną cechą serii ENDORFY Ventum są także fronty obudów. Wykonano je z drobno perforowanej blachy (Ø poniżej 0.9 mm), która zatrzymuje na zewnątrz większość zanieczyszczeń. Tym samym:
• chroni komponenty wewnątrz,
• pozwala uzyskać przyjemny chłód w środku,
• ułatwia nieprzerwaną pracę systemu.

WENTYLATOR STRATUS W ZESTAWIE
Do zestawu jest dołączony wentylator Stratus 120 PWM opracowany we współpracy z Synergy Cooling. Ten komponent wyróżnia się cichą pracą i dużą wydajnością. Zasługę za to można przypisać solidnemu łożysku FDB. Dodatkowo – w zależności od wykonywanej czynności – łatwo zmienić prędkość obrotów tego wentylatora (np. zwolnić go do nawet 200 obr./min). Pracę, zużycie energii i zasobów urządzenia można więc na bieżąco optymalizować.

ZESTAW FILTRÓW PRZECIWKURZOWYCH

Front z drobno perforowanej blachy nie stanowi jedynego zabezpieczenia przed kurzem czy zanieczyszczeniami innego rodzaju. Funkcję tę pełnią także oddzielne filtry przeciwkurzowe. Montuje się je z użyciem magnesów w 3 miejscach: pod zasilaczem, na topie oraz z przodu obudowy.

MIEJSCE NA DYSKI TWARDE, WENTYLATORY I CHŁODNICE
Obudowy ENDORFY z serii Ventum mają wewnątrz dużo wolnej przestrzeni, która umożliwia montaż wybranych komponentów w dowolnych konfiguracjach. W środku można umieścić m.in. 7 wentylatorów, karty graficzne o maksymalnej wysokości 315 mm czy radiatory systemów chłodzenia cieczą do 360 mm. W środku jest także miejsce na płytę główną w pełnym rozmiarze ATX i 3 dyski 2.5" (albo 1 dysk 3.5" i 2 dyski 2.5”).

HARTOWANE SZKŁO
W skład serii ENDORFY Ventum wchodzą obecnie dwie obudowy:
• ENDORFY Ventum 200 Solid – z zabudowanym stalowym bokiem, który chroni wszystkie podzespoły.
• ENDORFY Ventum 200 Air – z bocznym panelem wykonanym ze szkła hartowanego, który nadaje całej konstrukcji wyjątkowy wygląd.

Oba modele są wytrzymałe i odporne na ewentualne zarysowania. Wykorzystanie szkła hartowanego w panelu bocznym to ukłon w stronę osób, którym zależy na efektownym wyeksponowaniu ozdobnych elementów podzespołów albo ich podświetleniu.

Przewidywana cena ENDORFY Ventum 200 Solid: 219 PLN
Przewidywana cena ENDORFY Ventum 200 Air: 289 PLN

Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Obudowy PC ENDORFY z serii Ventum

Źródło: Info Prasowe / ENDORFYKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.