2019-11-27 12:19
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Optoma - jasny projektor 4K do kina domowego

Obrazek Optoma - jasny projektor 4K do kina domowego

Firma Optoma wprowadza do swojej oferty model UHD380X. Jest to projektor wyświetlający obraz 4K UHD o dużej jasności 3 500 ANSI lumenów. UHD380X jest projektorem standardowego rzutu, korzystającym z lampy jako źródła światła. Projektor wyświetla obraz o przekątnej do 302 cali z odległości 8 metrów w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Jasność nowej propozycji Optomy wynosi 3 500 ANSI lumenów. Jest to wartość, która pozwala wyświetlać obrazy nawet przy zapalonym świetle. Projektor wspiera też technologię szerokiej rozpiętości tonalnej HDR (HDR10+ oraz HLG).UHD380X wyposażono w czytnik plików – by wyświetlić np. film, wystarczy podpiąć do portu USB projektora pendrive z odpowiednim plikiem. Ponadto po podłączeniu opcjonalnego adaptera Wi-Fi Optoma WUSB, UHD380X zapewnia wsparcie dla darmowej aplikacji Optoma TapCast. Po instalacji na smartfonie, tablecie lub laptopie udostępnia ona następujące możliwości:
• transmisję obrazu i/lub dźwięku do projektora;
• sterowanie funkcjami projektora;
• klonowanie obrazu na projektor włącznie z możliwością korzystania z funkcji dotyku jako wskaźnika.

TapCast jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Android, iOS, Windows, MacOS i Chrome OS. Projektor doposażony w adapter Wi-Fi można też sparować asystentem Amazon Alexa.

UHD380X jest starszym bratem uznanego modelu UHD300X, który oferuje rozdzielczość 4K w bardzo konkurencyjnej cenie. UHD380X świeci zdecydowanie mocniej, zarazem zachowując przystępną cenę – jak na parametry, którymi się cechuje.

Projektor Optoma UHD380X jest już dostępny w Polsce w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Urządzenie objęte jest 2-letnią gwarancją producenta oraz roczną (lub 1 000 godzin) na źródło światła.

Sugerowana cena detaliczna omawianego modelu wynosi 6549 PLN.

Optoma - jasny projektor 4K do kina domowego

Źródło: Info Prasowe / OptomaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.