2021-11-29 14:08
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Para Hiszpanów zainfekowała komputery w Media Markt

Obrazek Para Hiszpanów zainfekowała komputery w Media Markt

Para Hiszpanów jest oskarżona o zhakowanie co najmniej 16 komputerów w oddziałach domu towarowego El Corte Inglés oraz MediaMarkt. Cyberprzestępy instalowali na urządzeniach oprogramowania do wydobywania kryptowalut oraz aplikacje do zdalnego dostępu Nicehash i Anydesk. Naruszenie bezpieczeństwa zostało odkryte, kiedy personel sklepu MediaMarkt dostrzegł, iż wystawowe komputery gamingowe pracują na pełnych obrotach. Nagrania z monitoringu ujawniły sposób działania dwójki oszustów. Kobieta rozpraszała personel, prosząc o pomoc w uruchomieniu laptopa, który kupiła w sklepie.W tym czasie jej partner wkładał pamięć USB do docelowych komputerów i instalował oprogramowanie do wydobywania kryptowalut oraz zdalnego dostępu. Kamery bezpieczeństwa MediaMarkt sfilmowały parę odwiedzającą sklep trzykrotnie, a policja była w stanie zidentyfikować ich na podstawie materiału filmowego.

Przeszukanie domu pary ujawniło kilka dysków twardych, częściowo zbudowany komputer i smartfon, który był prawdopodobnie używany do kontrolowania operacji wydobywania kryptowalut przez zhakowane komputery. Dwójka Hiszpanów została oskarżona o włamanie do systemów komputerowych, oszustwa i uszkodzenia sprzętu.


Źródło: Info Prasowe / Bitdefender
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Troglodyci w sklepie komputerowym. Tezę że tak zwany postęp, można w buty włożyć, uważam za otwartą. :-PKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.