2010-12-07 06:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
42

Phenom II X6 1100T Black Edition

Obrazek Phenom II X6 1100T Black Edition

Przed debiutem procesorów opartych na architekturze Bulldozer, AMD odświeża swoją ofertę Phenomów II i Athlonów II, wprowadzając do sprzedaży kilka nowych modeli. Wśród nich jest następca najwyższego w ofercie, sześciordzeniowego układu X6 1090T Black Edition.
To co udało się AMD osiągnąć z architektury K8/10, jest niesamowite, bo procesory z każdą kolejną rewizją, stawały się coraz wydajniejsze i uparcie podążały za bezlitosną konkurencją Intelowskich układów Core. Właśnie najlepszym przykładem dopracowania architektury i procesów produkcji, jest prezentowany dziś model AMD Phenom II X6 1100T Black Edition. Patrząc w specyfikacje 1090T i 1100T od razu zorientujemy się, że jedyna różnica je dzieląca, to wyższy zegar nominalny i podczas włączenia się do akcji technologii TurboCore. Jednak jeśli zagłębimy się nieco w szczegóły, zobaczymy, że producentowi udało się to i owo jeszcze udoskonalić. Zapraszam.

Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.