2021-02-15 13:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Philips 242B1G - oszczędny monitor IPS

Obrazek Philips 242B1G - oszczędny monitor IPS

Philips prezentuje nowy model o oznaczeniu 242B1G. Urządzenie wyposażono w 24-calowy panel IPS i funkcje dbające o niskie zużycie energii. Matryca o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i częstotliwości odświeżania 75 Hz cechuje się szerokimi kątami widzenia (178/178) oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Panel zapewnia pokrycie palety sRGB na poziomie 102%. Dodatkowo technologia SmartContrast automatycznie dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści. Podświetlenie panelu dzięki nowej technologii LED zużywa mniej energii, nie pogarszając jednocześnie nasycenia kolorów i jasności. Ponadto, technologia PowerSensor wykrywa obecność użytkownika przed ekranem.Gdy odejdziemy od monitora automatycznie obniża się jasność podświetlenia, by zredukować ilość zużywanej energii. Funkcja LightSensor dopasowuje natomiast jasność ekranu do warunków świetlnych panujących w pomieszczeniu. Przełącznik Zero Power Switch zredukuje zużycie energii do zera, gdy nie korzystamy z urządzenia. Ponadto, jak każde urządzenie z serii monitorów Philips B, otrzymało certyfikaty: EnergyStar 8.0, EPEAT, TCO Certified Edge i EoHS. Opakowanie zostało wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, a monitor wyprodukowano bez użycia rtęci, czy halogenu. Obudowa w 85% jest wykonana z plastików poddanych recyklingowi.

Minimalistyczne, stonowane wzornictwo monitora sprawdzi się zarówno we wnętrzach biurowych, jak i domowych. Stylowe, smukłe ramki wyglądają nowocześnie i pozwolą pracować wygodniej z konfiguracjami wielomonitorowymi. Przepust na kable na stopce monitora pomoże natomiast zachować porządek i estetyczny wygląd stanowiska. Regulowane pochylenie i wysokość ekranu umożliwią natomiast na zajęcie ergonomicznej pozycji przy biurku.

Monitor 242B1G pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 941 PLN.

Philips 242B1G - oszczędny monitor IPS

Philips 242B1G - oszczędny monitor IPS

Philips 242B1G - oszczędny monitor IPS

Philips 242B1G - oszczędny monitor IPS

Źródło: Info Prasowe / Philips
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Na papierze OK. Chociaż wolę w tej kategorii cenowej matryce VA. IPS w tej cenie i tak nie gwarantuje poziomu profi w kolorach, a VA przyjemniej się ogląda, szczególnie wieczorem. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.