2018-05-04 23:17
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Philips Brilliance 349X7FJEW

Obrazek Philips Brilliance 349X7FJEW

Przyzwyczajenie, to niezwykle silne uczucie, często hamujące nasze wartości poznawcze. Szczególnie widoczne jest to chyba w świecie IT, jesli chodzi o systemy operacyjne i... monitory. Doskonale pamiętam opinie w dyskusjach na temat przejścia z niegdyś niema jedynego formatu ekranu 4:3 na pierwsze panoramiczne konstrukcje 16:9 (nieco później 16:10). Sam miałem taki dylemat, zwłaszcza że na początku skalowanie gier było dość kłopotliwe, a starsze tytuły nie miały wsparcia w zmianach obrazu. W końcu rynek wymusił przejście na 16:9/10 i dziś większość z Was nie wyobraża sobie innego widoku przed komputerem.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  4k?

  Co ten monitor ma wspólnego z 4k? Powiedzmy, żę UHD można umownie nazwać 4k (albo prawie 4k), ale UWQHD?
  Matryca VA, ale fajnie, że 100 Hz, natomiast ciekawi mnie czy bawiłeś się funkcją SmartResponse? Ilość pikseli na cal podobna jak przy 27" QHD. Jak się ogląda filmy w kilka osób z większej odległości na takim zakrzywionym ekranie?

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @smykus

  Granice dla nazw 4K/2K są dość mocno nadwyrężane przez producentów sprzętu. Wszystko co choć skaluje w podobnych standardach, marketing podciąga, jako atrybut towaru. Zauważ, co się dzieje np. z monitorami w sprawie HDR... Niby skala parametru jest ściśle podana, a mamy co chwila produkty typu HDR Ready, Mid HDR, które nie wypełniają wymagań, a są "niby" zdolne do odtwarzania takiego materiału... 
  Większa odległość, to już powiększony efekt węższego środka, choć z odległości 3-4 metrów tragedii nie ma. Powyżej, to już chyba trzeba myśleć o TV, bo monitor z natury nie jest do tego tworzony.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.