2017-04-14 15:05
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Picture-on-Wall - Nowe telewizory LG

Obrazek Picture-on-Wall - Nowe telewizory LG

W tym roku firma LG Electronics postanowiła jeszcze bardziej rozbudować ofertę telewizorów z organicznymi matrycami i zaproponować polskim konsumentom najszerszy line-up telewizorów LG OLED dostępny na rynku. Nowa linia na czele z designerskim modelem. LG OLED SIGNATURE W7, to pięć udoskonalonych serii wyposażonych w najbardziej zaawansowane technologie obrazu i dźwięku. Poza najwyższej jakości matrycą gwarantującą nieskończoną czerń oraz żywe, realistyczne kolory, oferują system audio Dolby Atmos i wyświetlanie treści HDR, w pełnej gamie formatów HDR dostępnych na rynku: Dolby Vision, HDR10 i HGL. Już od połowy kwietnia do polskich sklepów trafią modele OLED o przekątnych od 55 cali do 77 cali.Flagowy model najnowszej linii LG OLED, model SIGNATURE W7 to wielokrotnie nagradzany ekran o wyjątkowym designie i ogromnym bogactwie zaawansowanych technologii. Firma LG, wyposażając go w doskonałą matrycę, zagwarantowała klientom wrażenia w pełni zgodnie z zamierzeniami hollywoodzkich twórców materiałów wideo. Dzięki możliwości niezależnego włączania oraz wyłączania pojedynczych pikseli, matryca OLED pozwala na uzyskanie obrazu z nieskończoną czernią i realistycznymi barwami - bez poświaty powodowanej przez diody LED występujące w konwencjonalnych panelach.

Wzornictwo serii W7 jest oparte na stosowanej przez LG zasadzie „mniej znaczy więcej”, zgodnie z którą, aby podkreślić piękno samego ekranu, zrezygnowano ze wszystkich zbędnych elementów. Niesamowicie smukły panel OLED, który w 65-calowym modelu ma zaledwie 2.57 mm, można zainstalować bezpośrednio na ścianie, używając jedynie magnetycznych uchwytów, dzięki którym telewizor idealnie do niej przylega.

Oprócz korzyści płynących z zastosowania organicznej matrycy, LG przygotowało dla konsumentów szereg technologii udoskonalających wyświetlany obraz. Pixel Dimmig to rozwiązanie, które dodatkowo podwyższa kontrast, dzięki regulacji jasności poszczególnych pikseli. W ten sposób matryca jest w stanie całkowicie wygasić źródło światła (jeśli jest to konieczne), a nie jak w przypadku paneli LED, jedynie je przysłonić. Technologia Billion Rich Colors, wykorzystując 10-bitową matrycę i 10-bitową moc przesyłania sygnału, pozwala natomiast wyświetlić ponad miliard kolorów, które prezentowane w towarzystwie idealnej czerni LG OLED zachwycą nawet najbardziej wymagających użytkowników. 10-bitowe przetwarzanie to innymi słowy szersza paleta barw, która pozwala na łagodniejsze przejścia miedzy odcieniami i gwarantuje obraz pełen bogatych, naturalnych kolorów. W najnowszych modelach LG OLED poprawiono także jasność ekranu – wartość luminacji w telewizorach z oferty na 2017 rok została zwiększona o 25%, dzięki czemu także jasne sceny robią ogromne wrażenie.

Telewizory LG OLED z oferty na rok 2017 zostały, jako pierwsze na rynku, wyposażone w innowacyjny system Dolby Atmos. Dzięki niemu, poza wysokiej jakości obrazem, zapewniają też niesamowite efekty dźwiękowe. System Dolby Atmos wyodrębnia poszczególne źródła dźwięku, tak by uzyskać efekty zgodnie z zamierzeniami reżysera. Rozwiązanie Dolby pozwala na zapisywanie informacji o położeniu źródeł dźwięku nie tylko w poziomie, ale także w pionie. Oznacza to, że muzyka, dialogi i efekty specjalne otaczają widza, wciągając go w otoczenie wprost ze sceny filmowej. Nowe telewizory LG OLED zostały wyposażone także w funkcję Atmos Effect, dzięki której można uzyskać dźwięk zbliżony do jakości Dolby, nawet wtedy gdy ścieżka nie została zapisana w tej technologii.

Sugerowane ceny detaliczne LG OLED TV 2017
LG OLED SIGNATURE W 65 cali – 34 999 PLN
LG OLED SIGNATURE W 77 cali – 86 999 PLN
LG OLED 65G7 – 29 999 PLN
LG OLED 65E7 – 25 999 PLN
LG OLED 55E7 – 17 999 PLN
LG OLED 65C7 – 21 999 PLN
LG OLED 55C7 – 13 999 PLN
LG OLED 65B7 – 20 999 PLN
LG OLED 55B7 – 12 999 PLNPicture-on-Wall - Nowe telewizory LG

Picture-on-Wall - Nowe telewizory LG

Picture-on-Wall - Nowe telewizory LG

Picture-on-Wall - Nowe telewizory LG

Picture-on-Wall - Nowe telewizory LG

Picture-on-Wall - Nowe telewizory LG

Źródło: Info Prasowe / LGKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.