2018-08-01 12:06
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
0

Pierwsze informacje na temat gry Godhood

Obrazek Pierwsze informacje na temat gry Godhood

Niezależny holenderski producent Abbey Games udostępnił pierwsze informacje na temat swojego nowego tytułu – strategii z bogami w roli głównej pt. Godhood. Miejscem akcji mającej ukazać się w 2019 r. na komputerach PC gry Godhood jest tętniący życiem, pierwotny świat. Gracze pojawiają się w nim pod postacią nowo narodzonego bóstwa, którego zadaniem jest powołać do życia nową religię, dbać o jej rozwój i kierować wyznawcami, walcząc jednocześnie z innymi boskimi istotami. W Godhood gracze zyskują możliwość stworzenia własnej religii. Każdy młody bóg musi odpowiednio zadbać o grupę swoich wyznawców. Żyjący w dziewiczym świecie i ujmowani z izometrycznej perspektywy wierni nie mogą być bezpośrednio kontrolowani – można jedynie kierować nimi poprzez ewolucję ich religii w toku kolejnych epok.

Nowi bogowie otrzymają do dyspozycji szereg możliwości kształtowania wiary i przewodzenia swoim wyznawcom: będą mogli wybierać spośród rozmaitych cnót i występków, wznosić pomniki, a także opiekować się potężnymi prorokami. Konflikt jest nieunikniony – rytualne zmagania pozwolą rzucić wyzwanie rywalizującym bóstwom oraz ich wiernym, którzy ośmielą się zakwestionować prawo gracza do potęgi i chwały.

Oto niektóre z cech wyróżniających Godhood:

● Stwórz religię. Gracze decydują o tym, co jest ważne dla ich wyznawców, wybierają cnoty i występki, a także wskazują im drogę życia i podpowiadają, jakich rytuałów mają przestrzegać. Nieliczni wierni zostaną potężnymi prorokami, którzy pomogą pozyskiwać pokolenia przyszłych zwolenników.

● Opiekuj się wiernymi i bądź ich przewodnikiem. Gracze mogą sprawować wyłącznie zdalną kontrolę nad swoimi wyznawcami, zaś o sukcesie w postaci dobrze prosperującego społeczeństwa zadecydują: umiejętne kierowanie wiernymi, odpowiedni wybór wprowadzanych rytuałów, wznoszenie pomników oraz zarządzanie zdolnościami i mocami.

● Rytualna walka. Inni bogowie i religie rywalizują o władzę i wpływy, dlatego gracze muszą stawiać czoła konkurującym bóstwom oraz ich wyznawcom w rytualnych starciach. W toku tzw. „sakramentów” wierni będą dowodzić swej wiary poprzez zachwyt, perswazję, a nawet siłę.

● Wielobarwna szata graficzna. Urzekająca grafika w stylu jaskrawych, ręcznie wykonanych rysunków prezentuje tętniący życiem świat gry Godhood z intrygującej, izometrycznej perspektywy.

● Wielki potencjał rozgrywki. Dzięki obecności rozbudowanych systemów symulacyjnych, użytkownicy Godhood mogą eksperymentować z dziesiątkami kombinacji religijnych, zyskując dostęp do nowych sekretów dzięki postępom w głównym wątku fabularnym pełnym bitew, rytuałów i wymagających misji pobocznych.

Źródło: Abbey GamesKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.