2023-11-20 14:15
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Pierwszy bezprzewodowy router 4G LTE od Mercusys

Obrazek Pierwszy bezprzewodowy router 4G LTE od Mercusys

MB110-4G to najnowsze urządzenie marki Mercusys, będące idealnym wyborem dla poszukujących efektywnej i przystępnej cenowo opcji. Router nie tylko oferuje imponujące prędkości, ale także zapewnia szeroki zakres funkcji, dostosowanych do różnorodnych potrzeb użytkowników. Router MB110-4G oferuje dostęp do Internetu o prędkości WiFi sięgającej 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Technologia LTE kat. 4 umożliwia pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s i przesyłanie ich z prędkością do 50 Mb/s, zapewniając niezawodne połączenie z siecią.Nowy Router LTE to niezbędne narzędzie dla wszystkich tych, którzy oczekują szybkiego, niezawodnego i wielofunkcyjnego dostępu do Internetu. Pełna zgodność z FDD-LTE i TDD-LTE umożliwia działanie z większością operatorów na całym świecie. Konfiguracja jest banalnie prosta – wystarczy włożyć kartę nano SIM i włączyć router, aby udostępnić 4G LTE urządzeniom znajdującym się w sieci WiFi. Dla polepszenia zasięgu router ma również możliwość dodatkowego podłączenia zewnętrznych anten LTE.

W MB110-4G zastosowano dwa porty na zewnętrzne anteny 3G/4G, a także standardowe porty RJ45 10/100Mb/s. Tryb Routera Wi-Fi pozwoli wykorzystywać MB110-4G również z kablowym połączeniem internetowym, na wypadek braku zasięgu LTE. Wystarczy podłączyć przewód Ethernet do portu WAN/LAN, by używać tej funkcji. Niezawodny dostęp do sieci mogą uzyskać aż 32 urządzenia jednocześnie.

Urządzenie jest dostępne w cenie około 200 PLN. Router objęto trzyletnią gwarancję producenta.
Pierwszy bezprzewodowy router 4G LTE od Mercusys

Pierwszy bezprzewodowy router 4G LTE od Mercusys

Pierwszy bezprzewodowy router 4G LTE od Mercusys

Pierwszy bezprzewodowy router 4G LTE od Mercusys

źródło: Info Prasowe - TP-Link
  1. Avatar nic wiadomość nic
    Uhm...


    Router nie tylko oferuje imponujące prędkości, ale także zapewnia szeroki zakres funkcji


    To jest najtańszy możliwy sprzęt, z najsłabszym routerem LTE cat.4 (bez jakiejkolwiek agregacji) i najwolniejszym WiFi N300. Realna wydajność LTE to 30-50Mbps max w zależności od nadajnika/operatora. I nie jest tak, że "mi 30 wystarczy bo u mnie i tak jest przeciążony nadajnik i więcej na telefonie nie osiągam" bo to jest z zwykle składowa (agregacja) kilku pasm LTE - a tutaj mamy jedno.
    3G jest wzmiankowane w newsie chyba historycznie...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.