2022-09-27 11:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

PowerWalker Solar Inverter 5000 ZRO - nowy wielofunkcyjny inwerter

Obrazek PowerWalker Solar Inverter 5000 ZRO - nowy wielofunkcyjny inwerter

PowerWalker Solar Inverter 5000 ZRO to wielofunkcyjny inwerter do sieci Off-grid, który pełni także rolę baterii solarnej i systemu zarządzania akumulatorami. Całość oferuje bezprzerwowe zasilanie i czas transferu AC-DC na poziomie 0 ms. Na pokładzie znalazł się ekran LCD wyświetlający informacje pożądane przez użytkownika, jak np. prąd ładowania akumulatora. Produkt działa jak zasilacz UPS on-line, wykorzystując technologię podwójnej konwersji, aby zredukować czas transferu AC-DC do zera. Urządzenie wyróżnia się także mocą szczytową paneli solarnych do 6000 W (z włączoną technologią ładowania MPPT), pełną sinusoidą na wyjściu, 1- lub 3-fazową konfiguracją w systemie równoległym (do 9 działających jednostek) oraz pełną współpracą z dedykowanym bankiem energii (ESS) LiFe Battery System.Urządzenie wyróżnia się także mocą szczytową paneli solarnych do 6000 W (z włączoną technologią ładowania MPPT), pełną sinusoidą na wyjściu, 1- lub 3-fazową konfiguracją w systemie równoległym (do 9 działających jednostek) oraz pełną współpracą z dedykowanym bankiem energii (ESS) LiFe Battery System.

Inwerter PowerWalker Solar Inverter 5000 ZRO został wyceniony na 8279 PLN.

PowerWalker Solar Inverter 5000 ZRO - nowy wielofunkcyjny inwerter

PowerWalker Solar Inverter 5000 ZRO - nowy wielofunkcyjny inwerter

PowerWalker Solar Inverter 5000 ZRO - nowy wielofunkcyjny inwerter

Źródło: Info Prasowe / EntryMedia
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Moze czegoś nie zrozumiałem?

  Może czegoś nie zrozumiałem, ale skoro to jest falownik dedykowany do instalacji off-grid, to z jakiego AC ma się przepinać na DC. Przecież instalacje Off-grid są całkowicie odcięte od sieci energetycznej i energia pochodzi z paneli lub akumulatorów, pomyślałem jeszcze o generatorze spalinowym to by pasowało do AC Input. Jednak rysunek podstawowej (domyślnej) konfiguracji jak wół pokazuje przyłącze do słupa :).
  Więc z tym "Off-gridem" to chyba dział marketingu wyprzedził inżynierów.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @qra633

  żeby jak jest AC móc też ładować baterie z AC

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @qra633

  Falowniki off-grid są podłaczone do zewnętrznej sieci AC, pracują jak UPS. 
  Czyli jak nie ma słońca w dzień i oczywiście w nocy przełaczają się na energię elektryczną z zewnętrzej sieci AC.
  Oczywiście niektóre modele pracują z bateriami lub bez.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.