2021-06-01 10:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Premiera kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti

Obrazek Premiera kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti

Targi COMPUTEX powróciły, a NVIDIA jest ich główną gwiazdą. Firma zorganizowała dzisiaj konferencję, podczas której przedstawiła szereg nowości związanych z grami i twórcami. aprezentowano między innymi dwie nowe karty graficzne dla graczy, flagowca GeForce RTX 3080 Ti oraz GeForce RTX 3070 Ti. GeForce RTX 3080 Ti, wykorzystująca architekturę NVIDIA Ampere, zapewnia ogromny przyrost wydajności oraz wysoką jakość działania dzięki takim cenionym technikom jak ray tracing, wspieraną przez sztuczną inteligencję NVIDIA DLSS, redukującą opóźnienia NVIDIA Reflex, funkcjom strumieniowania NVIDIA Broadcast oraz zwiększonej pamięci, która pozwala przyspieszyć działanie najpopularniejszych aplikacji dla twórców.Nowa flagowa karta graficzna z rodziny RTX będzie dostępna w sklepach od 3 czerwca w cenach rozpoczynających się od 1199 USD.

GeForce RTX 3070 Ti zaś to turbodoładowana wersja karty RTX 3070, najpopularniejszego modelu wykorzystującego architekturę NVIDIA Ampere. Większą wydajność zapewniają dodatkowe rdzenie CUDA oraz superszybka pamięć GDDR6X. Elementy te sprawiają, że GeForce RTX 3070 Ti oferuje 1,5-krotny wzrost wydajności w porównaniu do karty poprzedniej generacji GeForce RTX 2070 SUPER i dwukrotny w porównaniu do GeForce GTX 1070 Ti. Będzie dostępna od 10 czerwca w cenach rozpoczynających się od 599 USD.


Premiera kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti

Źródło: Info Prasowe / NVIDIA
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Szkoda, że ta premiera jest fikcyjna...

  Podobnie jak cena. :'(

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Czekamy na spadek BC inaczej nie doczekamy się kart w normalnych cenach

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  Nie tylko BC. Ogólnie to dziadowskie krypto muszą upaść.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  Krypto nie upadną. Ot kolejny zjazd kursu by wytrzebić plankton by duzi gracze mogli kupić. Jeśli ktoś uważa inaczej i że zaraz biedni górnicy będą się na wyścigi wyzbywać 3060Ti za 1500zł...no sorry, nie w tym życiu.
  Jedyna - JEDYNA - nadzieja w producentach kart i ich (kart) dobrych zabezpieczeniach przeciw minerom - co jednakowoż producentom się nijak nie opłaca, bo przecież karty im schodzą i to w dużo wyższych cenach.
  Dodatkowo brakuje metali ziem rzadkich i innych potrzebnych surowców i to dla poważnych branż tego świata, więc nikt się nie będzie przejmował jakimiś tam graczami i ich kartami, a już tym bardziej jeśli nie będą zarabiać (krypto).

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  Niestety chyba masz rację.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.