Premiera nowych procesorów AMD Ryzen Embedded R1000

Firma AMD zaprezentowała dziś nowe procesory AMD Ryzen™ Embedded R1000, które zapewniają 3-krotnie więcej wydajności na Wat w porównaniu do poprzedniej generacji produktów AMD z serii R oraz 4-krotnie więcej wydajności per dolar w porównaniu z konkurencją. Są to produkty, które oferują funkcjonalność wprowadzoną wcześniej przez serię Ryzen Embedded V1000, ale w znacznie bardziej przystępnej formie. Ryzen Embedded R1000 obsługują do 3 ekranów o rozdzielczości 4K i przy 60 klatkach na sekundę, a także oferują inne istotne dla branży systemów wbudowanych cechy, jak nowoczesne zabezpieczenia i wsparcie dla dwóch 10-gigabitowych portów Ethernet.
Ryzen Embedded R1000 SoC będzie napędzał nadchodzący system gier Atari VCS™, a także jest już wdrażany przez liderów w branży automatów do gier, digital signage czy inteligentnych serwerów. Wśród firm, które oferują już sprzętowe i programowe wsparcie dla tych nowych układów są Advantech, ASRock, DFI, iBase, Netronome, Stratacache i wiele innych.
Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 tak, jak i inne z tej rodziny produktów, zapewniają branży systemów wbudowanych wysoką wydajność, duże możliwości multimedialne i zaawansowane funkcje ochrony znane z serii Ryzen Embedded V1000.
W miarę jak branża wymaga coraz bardziej wciągających i angażujących doznań wizualnych klienci potrzebują procesorów, które obsłużą ekrany wysokiej rozdzielczości z wymagającą oprawą graficzną. Układy AMD Ryzen Embedded R1000 obsługują do trzech ekranów 4K z odświeżaniem 60 klatek na sekundę, a przy tym zapewniają wsparcie dla 10-bitowego enkodowania/dekodowania zgodnego ze standardem H.265 oraz dekodowania zgodnego z VP9. To pozwala producentom OEM i ODM oferować produkty o przekonujących możliwościach wizualnych.
Ponadto procesory Ryzen Embedded R1000 wykorzystują te same nowoczesne funkcje ochrony, jak inne produkty z rodziny AMD Embedded, w tym technologie takie jak „Secure Root of Trust” i „Secure Run Technology”. Dają one klientom funkcje potrzebne do uruchomienia zabezpieczeń niezależnie od tego, czy urządzenie jest podłączone do sieci systemu brzegowego czy obsługuje system wyświetlaczy.
