2020-03-13 13:10
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Radeony szybsze w najciekawszych grach początku 2020 roku

Obrazek Radeony szybsze w najciekawszych grach początku 2020 roku

Początek 2020 roku okazał się być dużym zaskoczeniem dla wielu graczy. Wiadomości o przełożeniu premier głośnych polskich tytułów została przynajmniej częściowo wynagrodzona przez dwie gry, które okazały się zupełną niespodzianką: „Call of Duty: Warzone” oraz „Wolcen: Lords of Mayhem”. W pierwszą z nich w ciągu 24 godzin od premiery zagrało ponad 6 milionów osób (dla przypomnienia: Apex Legends w tym czasie zagrało 2.5 miliona), a drugiej sprzedano ponad 1 milion kopii w ciągu niecałego miesiąca. Wiele osób szuka wobec tego informacji, jakie karty graficzne oferują w nich optymalną wydajność.Miło nam poinformować, że według niezależnych testów w tych grach to karty graficzne Radeon są najszybsze w swojej klasie, a do tego:
- karty Radeon RX 5700 XT, RX 5700 i RX 5600 XT zapewniają wydajność zbliżoną lub lepszą od konkurencyjnych kart, które kosztują kilkaset złotych więcej,
- karty Radeon RX 590, RX 580 i RX 570 doganiają lub są szybsze od swoich rówieśników z wyższej klasy,
- w obu przypadkach użytkownicy tych kart nie musieli nawet aplikować specjalnej wersji sterownika. Wystarczyła dotychczasowa wersja.

Trend ten potwierdza także „The Division 2” z najnowszym rozszerzeniem „Warlords of New York”. Gra ta to obok „Borderlands 3” jedyny wciąż popularny loot shooter wydany w zeszłym roku. Z najnowszym dodatkiem liczba graczy ponownie się zwiększa i jak widać po testach karty graficzne Radeon zapewniają tam najwięcej FPS w swojej klasie doganiając często dużo droższe modele. Biorąc pod uwagę, że przy zakupie wybranych kart graficznych Radeon można jeszcze otrzymać dostęp do wielu gier gratis (w tym wyczekiwany przez wielu „Resident Evil 3”), to zakup tego sprzętu jest dziś dla graczy nad wyraz korzystny.

Linki do niezależnych testów kart:
www.computerbase.de
gamegpu.com/
www.computerbase.de

Radeony szybsze w najciekawszych grach początku 2020 roku

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  no masz, a ja jak debil kupiłem 2060 :-( no i pluję sobie teraz w pępek...

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  :-P Są szybkie i tańsze. Są dobre w grach, ale Gieforce są bardziej energooszczędne i mają nieco więcej technologii w sobie. To kosztuje. Dwadzieścia lat temu, to Radeony miały przewagę w mutimediach. Karty z tunerami TV, przechwytujące analogowy sygnał wideo, wspierające montaż i odtwarzania wideo... Teraz, od czasów CUDA, sytuacja się jakby odwróciła, ale najważniejsze że mamy wybór. :-P

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  GF nie są bardziej energooszczędne. Pobierają praktycznie tyle samo co Navi. Od Polarisów są ale to już historia.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.