2019-06-12 11:12
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
3

Ray tracing w grze Cyberpunk 2077 od NVIDIA

Obrazek Ray tracing w grze Cyberpunk 2077 od NVIDIA

Firmy NVIDIA i CD PROJEKT RED poinformowały, że karty NVIDIA GeForce RTX są oficjalną platformą graficzną gry Cyberpunk 2077 oraz że firmy współpracują nad zaimplementowaniem w grze ray tracingu w czasie rzeczywistym.
Cyberpunk 2077 zdobył ponad 100 nagród na targach E3 2018, a serwis Gamespot nazwał ją „jedną z najbardziej wyczekiwanych gier dekady”. Jest to kolejny projekt studia CD PROJEKT RED, twórców cieszącej się ogromnym uznaniem gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która zdobyła liczne wyróżnienia „Gra roku”. NVIDIA i CD PROJEKT RED mają za sobą długą historię współpracy technologicznej, która trwa już ponad dziesięć lat.

„Cyberpunk 2077 to niezwykle ambitna gra, łącząca w sobie akcję widzianą z perspektywy pierwszej osoby z elementami RPG, a jednocześnie tworząca skomplikowany i wciągający świat, w którym chłoniemy przedstawianą historię”, powiedział Matt Wuebbling, szef działu marketingu GeForce w firmie NVIDIA. „Uważamy, że świat Cyberpunka odniesie ogromne korzyści z realistycznego oświetlenia, które zapewnia ray tracing”.

Ray tracing jest zaawansowaną techniką graficzną wykorzystywaną do uzyskania ultrarealistycznych efektów wizualnych w filmach. Karty NVIDIA GeForce RTX posiadają wyspecjalizowane rdzenie procesora graficznego, dedykowane do akceleracji zadań związanych z ray tracingiem, dzięki czemu takie efekty wizualne mogą być renderowane w czasie rzeczywistym również w grach.

„Śledzenie promieni pozwala nam realistycznie przedstawić jak zachowuje się światło w zatłoczonym środowisku miejskim”, powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. „Dzięki tej technice możemy dodać kolejną warstwę głębi do już imponującego megamiasta, w którym toczy się gra”.

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant — klucz do nieśmiertelności. Stwórz własny styl gry i ruszaj na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują twoje decyzje.

Ray tracing w grze Cyberpunk 2077 od NVIDIA

Źródło: NVIDIA
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Oho

  Bez SLI nie podchodź 

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @sdavid

  Taaaa SLI w RTX. Raczej NVLink.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  hmmm


  Obecna  rodzina  kart  RTX  będzie   o  niebo za słaba do  RT w  nowych grach.
  Tu potrzeba   minimum  +100% wydajności rdzeni  RTX  żeby myśleć o  płynności  z Ultra detalami  w  1080p
   a co  będzie z  4k ??   ano  Nędza  będzie  i  limit  klatek do poziomu  35-40 .Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.