2018-01-15 11:40
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
2

Retro granie na ekranie

Obrazek Retro granie na ekranie

Ostatnio pojawiło się kilka konsol pozwalających pograć w stare gramy z NES, w tym wiele światowych hitów z przełomu lat 80 i 90 XX wieku. Urządzenia takie posiadają od 500 do 600 wbudowanych gier systemu NES oraz dwa klasyczne dla tego sprzętu kontrolery, pozwalające na grę w dwie osoby. Konsolę podłączamy do telewizora za pomocą kabli AV lub HDMI zależnie od modelu. Oto NES Retro Mini TV, konsolka za 15,99 dolarów i podobna do niej NES Game Machine Mini TV. Konsole te mają małe rozmiary i wagę, zmieszczą się do plecaka lub torby. Trzecim modelem jest Classic NES Game Machine w wersji HD za 29,99 dolarów. Charakteryzuje się tym, że ma już wbudowane wyjścia HDMI.

NES Family Recreation Video Game Machine

NES Family Recreation Video Game Machine

NES Family Recreation Video Game Machine

Źródło: Informacja reklamowa
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Pamiętam jak kiedyś grałem często na dobrej podróbce konsoli NES z wykorzystaniem jeszcze pistoletu przy podłączonym TV CRT. Była to konsola, która miała dwa sloty na nośnik pamięci i jeden z nich był ukryty w środku. Wymieniało się cartridge czyli po polsku kartridż z różnymi grami. To co było najlepsze to było bardzo szybkie ładowanie gier do pamięci. To zasługa nośnika pamięci ROM, która była scalakiem na płytce ukrytej w plastykowej obudowie. Rzadko się trafiało na cartridge (tzw. złota kolekcja), który miał z kilka takich scalaków, bo najczęściej był w postaci czarnego gluta w wielkości malutkiej monety. Takiej szybkości wtedy nie gwarantował żaden inny nośnik pamięci w postaci kasety magnetofonowej, dyskietki oraz płyty CD-ROM. Zawsze kiedyś marzyłem sobie, żeby mieć te wszystkie gry w jednym. Przez laty były postępy prac w kartach pamięci czy HDD 1.8", ale takie konsole do gier typu Retro utraciło sens przy nowocześniejszych konsolach do gier. I w końcu pojawiły się te emulatory NES, SNES i wiele innych, gdzie można było sobie zagrać na komputerach PC. 

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @Krzys81

  Zgadza się. Zresztą w takie stare gry to pograją już chyba tylko takie dinozaury co pamiętają lata 80 i 90.
  Przy aktualnych cenach tych zabawek to aż szkoda czasu na kombinowanie z emulatorami :-DKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.