2015-10-06 11:59
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
5

Router TP-LINK Archer C20

Obrazek Router TP-LINK Archer C20

Obecnie większość usługodawców kablowych oferuje dostęp do Internetu z prędkością ok. 100 Mb/s. Jeżeli posiadamy kilkuletni router, maksymalna prędkość pobierania danych z Internetu przy połączeniu bezprzewodowym wynosi od 27Mb/s do ok. 75 Mb/s. Oznacza to, że w idealnych warunkach jesteśmy w stanie wykorzystać tylko część maksymalnego transferu oferowanego przez dostawcę. Rozwiązaniem problemu może być router obsługujący połączenia w paśmie 5GHz, najlepiej w nowym standardzie 802.11ac, taki jak TP-LINK Archer C20.
Nowy router TP-LINK rozgłasza 2 sieci WiFi: jedną w paśmie 5GHz w standardzie 802.11ac o prędkości do 433Mb/s i drugą w paśmie 2.4GHz, która pozwala na podłączenie do domowej sieci starszych laptopów czy tabletów. Wbudowany 4-portowy przełącznik sieciowy pozwoli natomiast na podłączenie do Internetu urządzeń pozbawionych modułu WiFi np. telewizora, dekodera czy konsoli.

Dodatkowo Archer C20 wyposażony jest w port USB służący do podłączenia dysku lub drukarki sieciowej, dzięki czemu zyskamy do nich bezprzewodowy dostęp na wszystkich naszych urządzeniach.

Wydajność połączenia i duży zasięg zapewniają dwie zewnętrzne anteny. Poza tym urządzenie oferuje szereg przydatnych opcji, w tym tworzenia sieci bezprzewodowej dla gości (zarówno w paśmie 2.4 jak i 5GHz), kontrolę pasma w oparciu o adres IP, funkcję kontroli rodzicielskiej pozwalającą na ograniczenie dostępu do sieci wybranym użytkownikom czy też możliwość zestawienia mostu WDS.

Router Archer C20 jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Router TP-LINK Archer C20

Router TP-LINK Archer C20

Router TP-LINK Archer C20

Router TP-LINK Archer C20

Źródło: TP-Link
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Tiaa...w idealnych warunkach tylko część pasma...

  5GHz 433MBps coby broń Boże nie ograniczyć nam internetu...
  do tego 300Mbps po 2.4GHz...


  ...a WAN 100Mbps...
  \"\obcy\"

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  No, porty LANowskie po 100Mbps to jest lipa na maksa :alien:

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  WAN też ma 100, a sprzęt reklamowany jako do szybszych łącz...a wystarczyłoby te 300Mb w N by go przegonić.

  Ale faktycznie - przy AC750* przewód na 100 mega to malutko.

  * swoją drogą ponosi ich fantazja przy tym wyliczaniu prędkości.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Szukam właśnie urządzenia pt. "router" z gigabitem w gniazdach.. a te c... producenci wymyślili sobie że tylko lepsiejsze urządzenie w sensie takie same jak te do 200zł miały GB... a to co jest do 200zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto... Dodam jeszcze że tylko w ac osiągają te 433Mb w standardzie n na 5G to raptem 150Mb :)

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @doryinfg

  Toto nie ma N 5GHz tylko 2.4 i ma w nim 300Mbps. Co do AC się zgadza.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.