2018-10-08 14:09
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

Obrazek S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

S.M.S.L A8 to wysokiej klasy wzmacniacz zintegrowany, wykorzystujący moduły ICEpower opracowane przez firmę Bang&Olufsen. Nowy wzmacniacz od S.M.S.L posiada także zintegrowany doskonały przetwornik cyfrowo-analogowy, przedwzmacniacz gramofonowy oraz wbudowany wzmacniacz słuchawkowy mogący napędzić większość audiofilskich słuchawek. Sercem wbudowanego w A8 wzmacniacza są nowoczesne, cyfrowe moduły wzmacniające zbudowane w oparciu o uznaną technologię ICEpower. Moduły te, opracowane przez duńską firmę Bang&Olufsen były prekursorem tej technologii, i do dzisiaj wyznaczają standardy tego, jak powinien brzmieć wzmacniacz w klasie D.Wbudowany DAC wraz z najnowszej generacji interfejsem USB
S.M.S.L A8 posiada wbudowany doskonały przetwornik cyfrowo-analogowy, zrealizowany na uznanym układzie firmy AKM – AK4490. Układ ten jest ceniony w branży audio ze względu na jego płynne, analogowe brzmienie i naturalną barwę dźwięku.

Interfejs USB bazuje z kolei na układzie XMOS drugiej generacji. Jest to jednocześnie jeden z niewielu interfejsów, jakie pozwalają na stabilną transmisję sygnałów PCM aż do formatu 32bit/768Khz. Obsługuje on także bezproblemowo wszystkie obecne standardy DSD, od DSD64 aż po DSD512 włącznie. Dzięki temu A8 działając, jako DAC może z powodzeniem współpracować zarówno z najnowszymi streamerami, jak i także najnowszymi, specjalizowanymi odtwarzaczami programowymi.

S.M.S.L A8 posiada także konwerter częstotliwości próbkowania (ASRC), dzięki czemu może sprawnie wyeliminować jitter z przychodzącego sygnału. Funkcja ta może okazać się szczególnie przydatna przy korzystaniu ze źródeł takich, jak chociażby konsola do gier, czy też tuner telewizji kablowej z cyfrowym wyjściem audio.
Z DACa można korzysać nie tylko poprzez wbudowany w A8 wzmacniacz. Urządzenie jest wyposażone w wyjście analogowe wyjście przetwornika, zrealizowane na pozłacanych złączach RCA.

Zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy oraz przedwzmacniacz gramofonowy
Kolejną istotną zaletą najnowszego urządzenia firmy S.M.S.L jest wbudowany wzmacniacz słuchawkowy oparty o świetny układ TPA6120. Układ ten jest starannie zaaplikowany z wykorzystaniem wysokiej klasy elementów, dzięki czemu oferuje znakomite brzmienie.

Wzmacniacz ten może obsługiwać szerokie spektrum słuchawek, włącznie z większością słuchawek planarnych dostępnych na rynku. Można go także wykorzystać zarówno z sygnałem z wbudowanego DACa, jak i także takim z zewnętrznego źródła (np. gramofonu).

Dodatkową, cenną funkcjonalnością jest też wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Obsługuje on gramofony z wkładką MM a jego konstrukcja zapewnia niskie zniekształcenia i niski poziom szumów. Przekłada się to na czyste brzmienie ulubionych płyt winylowych.

Elastyczność w połączeniu – dwa wejścia analogowe, jedno wyjście z DACa, wyjście głośnikowe oraz pięć wejść cyfrowych
Niezależnie od tego, czy do A8 będziemy chcieli podłączyć komputer, streamer, konsolę, telewizor z wyjściem cyfrowym, czy nawet gramofon – będziemy mieć taką możliwość. Urządzenie oferuje pełen komplet wejść, jakich może potrzebować użytkownik, włącznie z wejściem gramofonowym oraz wyjściem analogowym z DAC.

Dopracowana konstrukcja i selekcjonowane elementy
S.M.S.L konstruując A8 nie poszedł na skróty. Zastosowano wysokiej klasy elementy, takie, jak kondensatory WIMA oraz rezystory VISHAY. Kolorowy wyświetlacz oparty jest o matrycę IPS i ma przekątną 1.54 cala. Przedni panel jest lekko pochylony, co nadaje urządzeniu lekkości, obudowa zaś wykonana jest z precyzyjnie obrabianego za pomocą CNC aluminium.

Sugerowana cena SMSL A6 w Polsce wynosi 3499 PLN brutto. SMSL A8 dostępny będzie w wybranych sklepach, w tym do testów w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

S.M.S.L A8– specyfikacja techniczna:
• Wejścia: USB / Opticalx2 / Coaxialx2 / Analogx2 / MM PHONO
• Wyjścia: wyjście analogowe CD / DAC / RCA
• THD+N: DAC 0.0017%, Słuchawki 0,0037%, Głośniki 0,007%
• Zakres dynamiczny: DAC 118 dB
• S/NR: DAC 110 dB, Słuchawki 101 dB, Głośniki 120 dB
• Transmisja USB: Asynchroniczna
• Zgodność z: Windows XP / 7/8 / 8.1 / 10, Mac OSX10.6 lub nowszy, Linux
• Głębia bitów: USB 16bit 24bit 32bit 1bit
• Częstotliwość próbkowania: USB PCM 44,1 kHz - 768 kHz / DSD 2,8224 MHz - 22.5792 MHz
• Moc wzmacniacza: 4 Ohm 125Wx2 8ohm 75Wx2
• Moc wzmacniacza słuchawkowego: 32ohm 43mw, 64ohm 35mw, 150ohm 23mw, 300ohm 14mw
• Poziom wyjściowy DAC: 2V rms
• Pobór mocy wzmacniacz: 90W
• Pobór mocy w trybie czuwania: 4.5W
• Wymiary: 25 x 20.5 x 5 cm
• Waga: 2.6 kg

S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

S.M.S.L A8 – wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC

Źródło: Info Prasowe / MIPKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.