2018-11-29 06:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

Obrazek SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

Firma SAPPHIRE Technology ogłosiła dziś wprowadzenie obudowy zewnętrznej SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 do PCI-Express eGFX. Obudowa GearBox pozwala podłączyć potężne karty graficzne, zwiększając wydajność urządzeń obsługujących standard Thunderbolt 3, w tym komputerów Mac Pros, ultrabooków i komputerów typu small form factor. Została zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują zwiększenia wydajności, aby uruchamiać aplikacje o dużych wymaganiach, takie jak profesjonalne oprogramowanie i najnowsze gry AAA. Stylowa i niewielka obudowa Gearbox, umożliwiająca przekształcenie urządzeń w systemy produkcyjne i gamingowe o niespotykanej wydajności, może pomieścić konsumenckie i profesjonalne karty graficzne PCI-Express x16 pełnej długości o mocy do 300 W zarówno firmy AMD, jak i Nvidia.


Obudowa SAPPHIRE Gearbox to zalecana przez firmę Apple obudowa zewnętrzna eGFX. Przez dodanie jednej z nagradzanych kart graficznych NITRO + lub PULSE firmy SAPPHIRE użytkownicy będą czerpać korzyści z inteligentnych rozwiązań chłodzenia, które zapewniają niższą temperaturę karty, minimalny hałas i maksymalną stabilność. Karty graficzne SAPPHIRE są znane w branży z przesuwania granic wydajności, innowacji i jakości technicznej.

Wszechstronna obudowa Gearbox jest wyposażona w port Thunderbolt 3 o maksymalnej przepustowości 40 Gb/s, który można podłączyć do laptopów lub komputerów typu small form factor, zwiększając wydajność pracy i doświadczając pełnych możliwości potężnej oddzielnej karty graficznej. Obudowa Gearbox obsługuje funkcję ładowania PD (Power Delivery Charging), która jest w stanie ładować laptop z mocą do 60 W. Ponadto posiada interfejs Gigabit Ethernet umożliwiający szybki dostęp do Internetu przez port LAN oraz dwa porty USB, które zapewniają dodatkowe połączenia dla urządzeń USB używanych do przesyłania danych lub urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury i myszy.

Obudowa zewnętrzna SAPPHIRE GearBox Thunderbolt™3 eGFX jest dostępna jako system barebone w wybranych e-sklepach i u sprzedawców detalicznych SAPPHIRE na całym świecie, a sugerowana cena detaliczna to 339 USD + VAT

SAPPHIRE oferuje specjalny pakiet cenowy na zakup obudowy GearBox z jednej z następujących kart graficznych SAPPHIRE:

• SAPPHIRE GEARBOX Z NITRO+ RADEON RX 580 8G COMBO
- Sugerowana cena: 578 USD + VAT
• SAPPHIRE GEARBOX Z NITRO+ RADEON RX 580 4G COMBO
- Sugerowana cena: 538 USD + VAT
• SAPPHIRE GEARBOX Z PULSE RADEON RX 580 8G COMBO
- Sugerowana cena: 558 USD + VATSAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 eGFX

Źródło: Info Prasowe / Sapphire
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Już chciałem obok wynalazku przejść obojętnie, na zasadzie stacjonarny lepszy i tańszy, gdy dotarło do mnie że można odwrócić sytuację. Jest sporo ludzi którzy pracują na co dzień z małym - 1,5 kg / 13" ustrojstwem, ale o bardzo silnym procesorze. Po co mają jeszcze kupować stacjonarny PC? Nawet ze względu na specyfikę sterowania grą nie chcą mieć konsoli, ewentualnie chcą PC obok niej. Wtedy czekająca w domu na swojego pana skrzyneczka z kartami grafiki jest jak znalazł. W dodatku wychodzi taniej. No i gry to nie jedyne zastosowanie kart graficznych. Tak. ja sobie nie kupię, mam stacjonarnego PC (przed przebudową ;) ale rozumiem ideę tego urządzenia. (Straszny widziałeś? ;)

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Teoretycznie pomysł ciekawy, tylko podchody producentów z tym sprzętem trwają już od wielu lat. Co rusz ktoś coś wypuszcza a potem cisza. Samo zmontowanie tego to nic. Zmuszenie zewnętrznego komputera do współpracy z tym to już sztuka.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.