2019-05-10 09:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

SMSL DP3 - wszechstronny odtwarzacz audio

Obrazek SMSL DP3 - wszechstronny odtwarzacz audio

S.M.S.L – chiński producent znany z szerokiej oferty urządzeń audio o znakomitym stosunku jakości do ceny prezentuje swój nowy produkt. SMSL DP3 to nie tylko streamer, czy wzmacniacz słuchawkowy. Producent tutaj zintegrował szeroki wachlarz funkcjonalności, który w tym przedziale cenowym był do tej pory rzadko spotykany. Warto zaznaczyć, że DP3 może odtwarzacz praktycznie wszystkie dostępne na rynku formaty dźwięku, w dodatku z wielu źródeł. Urządzenie wspiera: DSD, DFF, WAV, WMA, WMA Lossless, FLAC, AIFF, M4a, MP3, AAC oraz OGG.Co więcej, nowy odtwarzacz S.M.S.L. obsługuje szeroką gamę standardów:
• Możliwość podłączenia NAS, w tym obsługa protokołu Samba
• Obsługa DLNA
• Pełne wsparcie dla protokołu AirPlay – można odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzeń firmy Apple
• Wbudowany dwukierunkowy Bluetooth – SMSL DP3 może zarówno odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzenia połączonego poprzez Bluetooth, możemy też podłączyć bezpośrednio np. słuchawki bezprzewodowe w tym standardzie.

Pełny pakiet wejść cyfrowych na pokładzie
Na tylnej ściance urządzenia znajdziemy nie tylko analogowe wyjścia RCA. Dostępny jest także pełen zestaw cyfrowych wyjść audio: koaksjalne, optyczne oczywiście wejście USB Audio.

Doskonałe wsparcie dla pamięci masowych oraz interfejs LAN, Wifi i Bluetooth
SMSL DP3 posiada nie tylko gniazdo na karty pamięci MicroSD na przedniej ściance. Z tyłu znajdziemy także dwa porty USB, za pomocą których możemy podłączyć urządzenia pamięci masowej, takie jak pendrive, czy przenośny dysk twardy. Co ważne, urządzenie może zasilać dyski twarde prądem o natężeniu aż 2A (jeżeli wykorzystywane jest jedno wejście USB, w przypadku dwóch maksymalne natężenie prądu zasilającego to 2A).

Starannie dobrane komponenty i poręczne wymiary
Na pokładzie DP3 znajdziemy wysoko precyzyjny oscylator, który zapewnia bardzo niski poziom Jittera, która jest niższa, aniżeli 0.1ps przy 10Hz-1MHz. Tak niska wartość zapewnia doskonałe brzmienie z dobrze odwzorowaną sceną dźwiękową.

Co więcej, sercem przetwornika cyfrowo analogowego jest nie jeden, a dwa układy firmy ESS. Mowa oczywiście o kościach Sabre 9018Q2C. Przetwarzają one wewnętrznie sygnał w rozdzielczości 32 bitów, a także korzystają z autorskich technologii firmy Sabre, takich, jak HyperStream czy Time Domain Jitter Eliminator. Obrazu dopełnia fakt, iż układy te posiadają wbudowane sprzętowe dekodowanie formatu DSD, z DSD256 (Quad-DSD) włącznie.

Sugerowana cena SMSL DP3 w Polsce wynosi 1699 PLN brutto.


SMSL DP3 – specyfikacja:
• Wyjścia: RCA liniowe (stereo), słuchawkowe Jack 6.3mm, słuchawkowe zbalansowane 4-pin
• Poziom napięcia na wyjściach RCA: 2V RMS
• Obsługa gęstych formatów: DSD aż do DSD256 oraz PCM do 384Khz
• Maksymalna pojemność kart micro SD: do 256GB
• Obsługa formatów Bluetooth: do 4.0, wraz z aptX
• Obsługa WiFi: 2.4 GHz / 5 GHz
• Prędkość interfejsu LAN: 100 Mbit
• Pobór mocy: 3W / 0.5W (tryb czuwania)
• Moc wyjścia słuchawkowego: Wyjście niezbalansowane: 58mW(32Ω) 46mW(64Ω)26mW(150Ω), Wyjście zbalansowane: 113mW(32Ω)110mW(64Ω)78mW(150Ω)49mW(300Ω)

SMSL DP3 - wszechstronny odtwarzacz audio

SMSL DP3 - wszechstronny odtwarzacz audio

SMSL DP3 - wszechstronny odtwarzacz audio

SMSL DP3 - wszechstronny odtwarzacz audio

Źródło: Info Prasowe / MIP
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Bardzo ciekawa propozycja, zastanawiam się czy cena nie jest zbyt wygórowana co spowoduje raczej nikłe zainteresowanie rynkowe klientów.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Przykładając do tego moje doświadczenia z SMSL M2, w którym przy skrajnie prostej aplikacji łatwych do użycia budżetowych kości (DAC ES9023, headamp chyba Maxim'a, lub AD), sknocili istotną rzecz z totalnej ignorancji, niewiedzy, czy partactwa (dorzucili coś, czego nie powinni, a co nawet producent kości nie daje w rekomendowanej aplikacji układów scalonych), a która miała zasadniczy wpływ na brzmienie i parząc na trzewia SMSL DP3, nie spodziewam się po SMSL DP3 akceptowalnego brzmienia bez zasadniczych poprawek w środku.
  Jeśli te "optical", "coaxial" i "AES" to naprawdę wyjścia, to można SMSL DP3 użyć jako źródła S/PDIF dla czegoś dopracowanego, ale wtedy jego cena będzie faktycznie nieuzasadnienie wysoka.
  ES9018 to naprawdę dobre kości, a ES9018K2M to 20-krotnie tańsze mobile odpowiedniki - też dobre (ES9028K2M już są schrzanione), lecz niestety nie znam ES9018Q2C. Tak czy inaczej kości ESS są bardzo wrażliwe na zasilanie - układ zasilania musi mieć wysokie tłumienie i niskie szumy - czegoś, czego w trzewiach DP3 nie widać, a co dobitnie widać np. w Audiolab 8200CD.
  Mam 4 typy komórek właśnie z ES9018K2M - każda gra inaczej i tylko jedna (najstarszy model: Meizu MX4 Pro) gra naprawdę akceptowalnie. Mam też moduł z ES9018K2M (a także identyczny, ale z ES9028K2M), z którego wycisnąłem wszystko - jest OK, ale to dalej nie jest high-end, czyli bezkompromisowy sprzęt, przeźroczysty brzmieniowo.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.