2017-04-07 14:30
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
10

Samsung wprowadza standard DFHD

Obrazek Samsung wprowadza standard DFHD

Są zwolennicy dużych, szerokich ekranów, którzy by spełnić swoje marzenia, musieli najczęściej łączyć dwa lub więcej monitorów. Teraz firma Samsung wprowadza do swojej oferty monitor, który pracuje w rozdzielczości natywnej DFHD (Double Full HD). Na 49-calowej matrycy (32:9), wyświetlane jest 3840 x 1080 punktów, a wszystko to trochę mocniej zakrzywione (1800R), niż w dotychczasowym standardzie 21:9. Zależnie od modelu, taki "jamnikowaty" monitor wspiera technologie G-Sync i Freesync z 144 MHz odświeżania oraz kontrastem statycznym na poziomie 5000:1. Jeśli 49-cali to dla Was zbyt dużo, będziecie mogli wybrać 44-calową wersję z wygiętym ekranem pracującym w rozdzielczości 3840 x 1200 (29:9) i również wsparciem dla G-Sync lub Freesync. Samsung zamierza oba modele wprowadzić do sprzedaży jeszcze we wrześniu tego roku.Samsung wprowadza standard DFHD

Samsung wprowadza standard DFHD

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  1080p. Super. Szkoda że nie 768...

 2. Avatar nic wiadomość nic
  To dwa monitory

  ~28.5" FHD postawione obok siebie. Faktycznie bez rewelacji...

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  O co chodzi 3440x1440 na obrazku?

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Pewnie jakiś genialny ekonomista wpadł na pomysł co zrobić z telewizorami 4K 55" w których prosto z fabryki nie działa połowa matrycy... :-)

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Jakbym miał w grze zobaczyć ile mam amunicji i jednocześnie spojrzeć na mapkę gdzie są przeciwnicy to po paru godzinach miałbym zeza rozbieżnego.

 6. Avatar nic wiadomość nic
  super

  super do internetu. strona szerokości nogi i kupa miejsca na reklamy.

 7. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kiniorr

  Dobre. :-P Powinna być możliwość zaginania bocznych części do tyłu. Wyszła by z tego taka sprzętowa forma Adblocka. :silly:

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  po prostu wkurzają mnie jamniki. W firmie mamy dwie sztuki eizo ev2730Q-BK (PROPORCJE 1:1) to jest bajer! Idealny do pracy, dla informatyka, programisty, grafika, inżyniera CAD. A nie jakieś tasiemce. Zaraz zrobią zawijany 360* wokół człowieka i wmówią że jest SUPER, hiper, extra, power odrzutowiec!    

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @kiniorr

  Też mnie to wnerwia i to jak diabli.
  Myślałem niedawno nad wymianą laptopa. Ale, @#!%&, nie mam na co - nawet stacje robocze to już tylko jamniki, o proporcjach 16/9.

 10. Avatar nic wiadomość nic
   

  Pewnie cena przez to wzrośnie, ale i tak jest na plus to, że ma połączenie G-Sync i Freesync w jednym więc nie będzie się uzależnionym tylko od kart graficznych jednej z firm.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.