2021-02-17 14:55
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC

Obrazek Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC

Marka Sapphire "zamroziła" serię kart o nazwie TOXIC na dość długo, bo nie widzieliśmy ich od czasów modeli RX 390X. Historycznie była to najwyższa klasa kart tego producenta, z wydajnymi coolerami chłodzonymi powietrzem, przeznaczona dla entuzjastów gier. Teraz seria ta powraca za sprawą modelu Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC, który jednak dla odmiany otrzymał "wodne" chłodzenie typu AIO. Na aluminiowym radiatorze o wymiarach 360 mm x 120 mm umieszczono trzy wentylatory 120 mm z pierścieniami podświetlenia ARGB. Czwarty wentylator wbudowano w osłonę karty i chłodzi ona sekcję zasilania VRM oraz pamięci karty. Nie zdradzono jeszcze, z jakimi ustawieniami zegarów będzie ten akcelerator graficzny pracował, ani jaka będzie jego cena... Ale wygląda fajnie :)Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC

Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC

Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC

Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC

Źródło: TechPowerUP
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Dramat...

  Po jakiego ...dają wentylator na karcie, skoro jest chłodnica? Dla mnie poza wyglądem ( mi się nie podoba) nie ma to w sobie żadnego sensu.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  nie sprawdzałem, więc tak na prawdę nie wiem... dlatego się wypowiem ;)

  użycie jednego wymiennika ciepła oznacza, że wszystkie chłodzone nim komponenty będą się podgrzewać w kierunku temperatury najcieplejszego z nich - im większa różnica temperatur, tym bardziej chłodniejsze elementy będą się podgrzewać chłodzeniem. 
  przemawiało by to za tym, aby te chłodniejsze miały osobny układ odprowadzający ciepło.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  no nie, dodatkowy wentylator na karcie służy zapewne chłodzeniu sekcji zasilania i pamięci bo producent w topowej karcie zastosował zapewne blok jedynie na rdzeniu i ta chłodnica chłodzi rdzeń a wentylator na karcie wraz z radiatorem który widzimy pod nim chłodzi resztę elementów...

 4. Avatar nic wiadomość nic
  2400MHz

  Na GPU będzie  osiągalne  w  grach a  2600MHz w  niektórych  Benchmarkach   i to jest  najważniejszeKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.