2020-02-14 17:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Obrazek Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Obudowy Signum SG7V TG oraz SG7V Evo TG ARGB to połączenie ponadprzeciętnej w segmencie przestronności i funkcjonalności z wyjątkowo wysokim poziomem wentylacji, a tym samym bardzo skutecznym chłodzeniem komponentów zainstalowanych w środku PC-a. Zapewniają to seryjnie zamontowane cztery wentylatory wysokociśnieniowe (Sigma HP lub Stella HP ARGB CF) jak i przewiewny front typu „mesh”. Wyróżnikiem obudów Signum SG7V jest możliwość zamontowania chłodnic o maksymalnym rozmiarze 240/280/360 z przodu jak i na górze – także jednocześnie! Ponadto: Signum SG7V Evo TG ARGB wyposażona została w system adresowalnego podświetlenia LED z dołączonym kontrolerem Nano-Reset ARGB.Przestronna struktura SilentiumPC Signum SG7V zapewnia dużo miejsca na komponenty: powietrzny system chłodzenia CPU może być wysoki na 178 mm, karta graficzna może mieć długość nawet 420 mm, a w dolnej komorze jest 220 mm na zasilacz. Jednocześnie, użytkownik może zainstalować nawet trzy chłodnice zestawów All-In-One (AIO): 120/140/240/280/360 z przodu oraz na górze jak i 120/140 z tyłu. Jest tu także wystarczająca ilość miejsca do zbudowania indywidualnego systemu chłodzenia cieczą z rezerwuarem i zestawem radiatorów. Signum SG7V pomieści także do 6 nośników SSD 2,5”, jak również 3 miejsca na dyski HDD 3,5”. Te ostatnie umożliwiają także montaż urządzeń 2,5”.

Wydajny system chłodzenia
Obudowy Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB wyposażone są w liczne i rozległe otwory wentylacyjne, a także wyjątkowo przewiewny przedni panel typu „mesh”. Dzięki temu, zainstalowane w środku cztery wentylatory wysokociśnieniowe – Sigma HP 120 mm (Signum SG7V TG) lub Stella HP ARGB CF 120 mm (Signum SG7V Evo TG ARGB) – zapewniają ponadprzeciętny poziom wentylacji, co przekłada się na bardzo niskie temperatury zainstalowanych w środku komponentów, jak karta graficzna, procesor, czy sekcje zasilania.

System 3+1 – trzy wentylatory wtłaczające i jeden wyciągający – generują delikatne nadciśnienie, co pomaga utrzymać czystość we wnętrzu obudowy. Dołączone do obudów SG7V rozgałęziacze umożliwiają podłączenie wszystkich czterech wentylatorów do jednego złącza w płycie głównej. Użytkownik może wyposażyć Signuma SG7V w maksymalnie 7 wentylatorów, z czego każdy może mieć rozmiar 140 mm. Odpieraniem kurzu w największym stopniu zajmuje się komplet seryjnych filtrów: z przodu, na górze oraz pod zasilaczem.

System adresowalnego podświetlenia LED ARGB
Obudowa SilentiumPC Signum SG7V Evo TG ARGB wyposażona jest w system adresowalnego podświetlenia LED w postaci czterech wentylatorów Stella HP ARGB CF 120 mm oraz dołączonego kontrolera Nano-Reset ARGB. Umożliwia on sterowanie kolorami oraz efektami za pomocą przycisku z przodu obudowy. System podświetlenia może być zsynchronizowany z kompatybilną płytą główną wyposażoną w 3-pinowe złącze ARGB. Mowa o następujących rozwiązaniach: ASRock Polychrome Sync, Asus Aura Sync, Biostar VIVID LED, EVGA RGB Header, Gigabyte RGB Fusion (2+1-pin) oraz MSI Mystic Light. Dołączony rozgałęziacz umożliwia podłączenie do 5 wentylatorów i 5 urządzeń ARGB w celu wpięcia ich w jedno gniazdo FAN i jedno gniazdo ARGB w płycie głównej lub kontrolerze.

Przewidywana cena obudowy Signum SG7V TG: 329 PLN
Przewidywana cena obudowy Signum SG7V Evo TG ARGB: 389 PLN
Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Signum SG7V TG oraz Signum SG7V Evo TG ARGB

Źródło: Info Prasowe / SilentiumPCKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.